Czytasz
Dawid Podsiadło z nowym rekordem. Co jeszcze wydarzyło się na Narodowym?

Dawid Podsiadło z nowym rekordem. Co jeszcze wydarzyło się na Narodowym?

Ostatni koncert na PGE Narodowym przeszedł już do historii. Wydarzenie przebiło frekwencją nawet zeszłoroczny występ Eda Sheerana, który do tej pory utrzymywał rekord stadionu z liczbą 75 tysięcy widzów.

Podczas sobotniego koncertu na największym stadionie w Polsce, Dawid Podsiadło zebrał aż 80 tysięcy osób. Zgromadzeni mieli okazję posłuchać utworów z najnowszego albumu artysty, zatytułowanego Lata Dwudzieste. Poza utworami mori i To co masz ty!, Dawid zagrał również jedne ze swoich największych hitów, wśród których znalazł się m.in. Małomiasteczkowy

Pobity rekord to jednak nie wszystko, co miało miejsce na tym historycznym już koncercie. Wśród gości na scenie pojawili się Artur Rojek, sanah, a także Taco Hemingway, z którym to w 2019 roku Dawid wyprzedał warszawski stadion. Teraz natomiast panowie spotkali się ponownie, grając wspólne numery. Liczba mnoga jest tu użyta nie bez powodu. Poza znanym W piątki leżę w wannie, panowie po raz pierwszy zaprezentowali nowy utwór o roboczym tytule Całe lata. Wiele osób spodziewało się obecności Taco Hemingwaya na koncercie Dawida. Kilka dni wcześniej na Instagramie artysty pojawiły się bowiem zdjęcia, prezentujące dedykowany merch. Pojawili się na nim między innymi właśnie Filip Szcześniak ze swoją partnerką Igą Lis.

Masa zapowiedzi

Jeszcze przed samym rozpoczęciem koncertu zaprezentowano krótki teaser nadchodzącej współpracy Dawida Podsiadło i CD Projekt RED. Nagranie zostało zrealizowane w motywie Cyberpunk 2077, a postacie pojawiające się w nim pochodziły ze zbliżającego się dodatku fabularnego do owej gry. Wygląda na to, że po owocnej współpracy przy serialu animowanym Cyberpunk: Edgerunners, studio postanowiło zaangażować Dawida również do swojej growej produkcji. Nie jest to raczej żadnym zaskoczeniem, gdyż Paweł Sasko, główny reżyser zadań w grze, bardzo często mówił o dobrych stosunkach pomiędzy piosenkarzem, a ich studiem. O efektach nowego projektu przekonamy się zapewne już pod koniec września, gdy swoją premierę będzie miał dodatek fabularny Cyberpunk 2077: Widmo Wolności.

Sprawdź też
The Rolling Stones

Na sam koniec występu Dawid Podsiadło poinformował, że kolejne przystanki koncertowe odbędą się w przyszłym roku. Artysta pojawi się 1 czerwca w Gdańsku, 15 czerwca w Poznaniu oraz 22 czerwca w Chorzowie. Na kolejne wydarzenia Dawida przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać, jednak patrząc na sukces koncertu na Narodowym – zdecydowanie warto.

CZYTAJ WIĘCEJ O DAWIDZIE I JEGO POCZYNANIACH TUTAJ

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone