Czytasz
Dinozaur Barry pojawi się na rzadkiej aukcji w Paryżu

Dinozaur Barry pojawi się na rzadkiej aukcji w Paryżu

Dinozaur Barry

Czy ktoś z was miał kiedyś ochotę na wzięcie udziału w aukcji, której przedmiotem jest szkielet dinozaura żyjącego około 150 milionów lat temu? Jeśli tak to niedługo pojawi się ku temu idealna okazja.

Niecodzienna licytacja

Paryż to miasto kojarzone z luksusem, miłością oraz modą. Jak się okazuje, będzie miało też coś do zaoferowania wszystkim pasjonatom archeologii i historii. To właśnie w tej francuskiej metropolii odbędzie się wyjątkowa aukcja, dzięki której jeden ze szczęśliwców stanie się posiadaczem szkieletu Kamptozaura o imieniu Barry pochodzącego z późnego okresu jurajskiego.

Niecodzienna sprzedaż odbędzie się już za miesiąc w paryskim domu aukcyjnym Hotel Drouot. Jego pracownicy podkreślają, że tego rodzaju akcje są rzadkością na rynku dzieł sztuki, a szkielety dinozaurów sprzedają się w liczbie kilku sztuk rocznie. W obliczu tych informacji oferta dotycząca szkieletu Barry’ego staje się jeszcze bardziej ekskluzywna.

Co ciekawe sam szkielet zachował się w naprawdę dobrym stanie, ponieważ jego czaszka oraz całe ciało są kompletne w 90% oraz 80%. To powoduje, że Barry jest jednym z najlepiej zachowanych szkieletów w historii. Z pewnością budzi to ogromny podziw wśród wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Dinozaur Barry i jego świat

Historia powstania szkieletu Barry’ego ma swój początek w latach 90., ponieważ to właśnie wtedy w jednym z amerykańskich stanów znaleziono jego szczątki. Niezwykły okaz odkrył paleontolog Barry James, na którego cześć został nazwany dinozaur. Ciało roślinożercy mierzy aż dwa metry wysokości oraz pięć metrów długości i stanowi niemalże dokładne odwzorowanie tego, jak naprawdę wyglądał Kamptozaur.

Sprawdź też

Jak wspomniano, nadchodząca licytacja to ogromne wydarzenie w świecie aukcji oraz nauki. Eksperci spekulują, że Barry będzie kosztować ponad milion euro. Ta cena nie powinna nikogo dziwić, ponieważ wszyscy zdajemy sobie sprawę, za jakie pieniądze potrafią być sprzedawane dzieła sztuki.

Naukowcy nie kryją swojego sceptycznego nastawienia do tego rodzaju aukcji, twierdząc, że szkielet, który mógłby być eksponatem dla ludzkości, może zniknąć gdzieś głęboko w prywatnej piwnicy.

Chcecie zobaczyć dinozaury w Polsce? Tutaj znajdziecie bilety!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone