Czytasz
DJ BLIK – międzygalaktyczny producent i jego dźwięki nie z tej ziemi

DJ BLIK – międzygalaktyczny producent i jego dźwięki nie z tej ziemi

Przemierzając bezkresną przestrzeń kosmosu w poszukiwaniu nowego brzmienia, trafia na ziemiańską nutę. Ta ponosi go tak bardzo, że kosmita rozbija swoją rakietę na Niebieskiej Planecie – dokładnie w samym centrum Warszawy.

Zagubiony obcy próbuje zrozumieć nowe, dziwne miejsce, w którym się znalazł i odtworzyć dźwięki, które sprowadziły go na tę planetę. Szybko odkrywa, że to ziemiańskie rejwy i muzyka klubowa końca XX wieku dostarczają nieznanej mu wcześniej energii. DJ BLIK wyrusza więc na poszukiwanie kolejnych tanecznych kawałków i inspiracji, a jego trasę wyznaczają kultowe warszawskie kluby.

Tak zaczyna się opowieść o naszym bohaterze, z którego podróży wyłania się TOPIA – tribute album dla stołecznej kultury klubowej i kultowych dla muzyki elektronicznej miejsc w Warszawie.

Powrót Stromae – czy zaangażowany społecznie pop istnieje? | Muzyczny Feed #32

Sam DJ BLIK to fikcyjny DJ, który – serwując energetyczną muzykę osadzoną w duchu rejwów późnych lat 90. – odpala lot w przeszłość, do najlepszych imprez końca ubiegłego wieku. TOPIA to idea oparta na nostalgii za miejscami, do których chodziliśmy, gdy przyszłość mogła być jedynie optymistyczna. To muzyczna opowieść o klubach, w których bawiliśmy się, graliśmy, tańczyliśmy, rozmawialiśmy, szczerze czując, że nasz świat i nasze stany mogą być tylko lepsze. Historia ostatecznie skończy się u progu milenium, a my, w tej fantazji, będziemy żyć już zawsze.

Miłość to housowy szlagier tętniący eurodance’ową energią. Całości dopełnia piękny, animowany klip zmontowany za pomocą analogowych sprzętów sprzed dwóch dekad przez Luke Jascza. Zapowiedziany na jesień tego roku album ma szansę być jednym z najciekawszych elektronicznych wydawnictw tego roku.

Sprawdź też
rave

Więcej o muzyczce na Going. MORE

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone