Czytasz
Warszawa zmieni się na moment w Nowy Jork – DJ Premier zagra swój set! Wiemy, kto zagra support

Warszawa zmieni się na moment w Nowy Jork – DJ Premier zagra swój set! Wiemy, kto zagra support

DJ Premier Warszawa

Szykuje się prawdziwe święto dla fanów hip-hopu. DJ Premier już niebawem sprawi, że Warszawa zabrzmi jego klasycznymi scratchami i samplami.

Warszawa dawno nie gościła tak znamienitego hip-hopowego gościa – DJ Premier zagra swój set już na początku czerwca! Legendarny producent i DJ wróci do nas po kilku latach przerwy.

Bilety znajdziecie tutaj!

Tak brzmi Brooklyn

DJ Premier to niewątpliwie jedna z najbardziej szanowanych postaci w historii hip-hopu. W duecie z Guru współtworzył legendarny zespół Gang Starr, wywarł także znaczący wpływ na brzmienie albumów takich legendarnych raperów jak Nas, Jay-Z, Snoop Dogg, Mos Def oraz The Notorious B.I.G. Jego unikatowy styl, złożony z doskonale dopasowanych loopów, scratchy i sampli pochodzących z jazzu, soulu czy funku, od dawna jest synonimem brzmienia Nowego Jorku. Ba, najlepiej oddaje atmosferę miasta!

DJ Premier – Warszawa

Jednak największy sukces komercyjny przyniosła mu współpraca z Christiną Aguilerą przy albumie Back To Basics. Wyprodukował dla niej kilka utworów, w tym hit Ain’t No Other Man. Już 3 czerwca ten słynny producent ponownie odwiedzi nasz kraj i zagra set, w trakcie którego zaprezentuje swoje największe klasyki i hity. Dla fanów staroszkolnych brzmień i hip-hopowych freaków jest to więc wydarzenie obowiązkowe.

DJ Premier – Warszawa

Pionier oldschoolowego stylu

DJ Premier, a właściwie Christopher Edward Martin, urodził się 21 marca 1966 w Houston, a wychowywał w Prairie View w Teksasie. Jednak przez większość swojej kariery zawodowej mieszkał na Brooklynie w Nowym Jorku. Pomimo swoich południowych korzeni Premier stał się synonimem skomplikowanego samplingu i boombapowych dźwięków hip-hopu ze Wschodniego Wybrzeża w latach 90.

Sprawdź też
Edzio Mam Talent

Poza klasycznymi graczami współpracował także z nowszą gwardią największych ksyw amerykańskiego hip-hopu (Drake czy Kanye West). Poza największym sukcesem z Christiną Aguilerą współpracował również z innymi artystami R&B i popu (D’Angelo i Miguel). Producent dołączył również do innej grupy, tworząc album PRhyme z Royce da 5’9″. Co ważne, wciąż pozostaje aktywny, o czym przekonuje nowy singiel wypuszczony razem ze wspomnianym Nasem. My za to dodamy, że support przed kultowym twórcą zagrają polskie legendy tworzące kolektyw JWP/BC!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone