Czytasz
Domówka: 5 pytań do Bolesława Chromrego

Domówka: 5 pytań do Bolesława Chromrego

Bolesław Chromry Domówka Going. zostań w domu izolacja wywiad

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Kolejnym gościem naszego cyklu jest Bolesław Chromry, rysownik, pisarz, artysta, twórca plakatów i dumny ojciec dwóch piesków.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Jakoś bardzo się nie zmienił, bo od dłuższego czasu pracuję głównie w domu. Nowością są jeszcze bardziej rozpieszczone psy i Magda, która dla odmiany nie tatuuje po 9 godzin dziennie. Nic tylko pić kakao.

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało ci czasu, a teraz możesz się mu poświęcić?

Czytanie gazet i czasopism. Na to zawsze szkoda mi czasu, a teraz tajna misja pt. wycieczka do saloniku prasowego (zamknięto ostatni kiosk) to jeden z highlightów tygodnia. Polecam Tygodnik Powszechny. Z takich nowości, to właśnie skończyła się historia drukowanego Wprost, a Przekrój wciąż ciśnie w reprinty z XX wieku.

Bolesław Chromry Going. wywiad Domówka
autor: Bolesław Chromry

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Tak, mam jeszcze większe poczucie winy, że powinienem więcej rysować i malować. Oraz zająć się domem i milionem innych spraw, które na mnie czekają.

Czy planujesz jakieś niestandardowe działania związane ze swoją twórczością?

Niestandardowe działania to jest język prezentacji przetargowej. Dział pomysły kreatywne. Funkcja popis agencji, bo przecież i tak fee za wysokie. Nie wiem, może live drawing? Body painting? Albo kanał na YouTube. Myślałem o tym, żeby wykorzystać potencjał mojego głębokiego pępka i przenosić w nim przez tydzień jakieś przedmioty. Chciałbym być jak Maksym Ziółkowski.

Bolesław Chromry Going. wywiad Domówka
autor: Bolesław Chromry

Rekomendacje kulturalne od Bolesława Chromrego:

muzyka: Big Hard Excellent Fish, ABBA – Visitors, Arthur Russell – wszystko

TV: sprośne komedie na Netfliksie, serial 19+

Sprawdź też

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od innych osób

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone