Czytasz
Dua Lipa, Nicolas Jaar i inne dzisiejsze premiery, które musicie przesłuchać

Dua Lipa, Nicolas Jaar i inne dzisiejsze premiery, które musicie przesłuchać

Dua Lipa premiery Jaar Latarnia Records Going.

Mamy już piątek, a to oznacza kolejne muzyczne premiery. W tym trudnym okresie przesiadywania godzinami na kwadracie, polecamy Wam kilka dzisiejszych premier.

Piątkowe premiery to już tradycja. Co tydzień dostajemy kilkadziesiąt świeżutkich albumów i EP-ek. Z tego worka rozmaitości wybraliśmy dla Was kilka płyt w bardzo odmiennym od siebie klimacie. Będzie czego słuchać, to pewne!

Nicolas Jaar – Cenizas

Na początku lutego Jaar uradował nas kolejnym albumem w ramach projektu Against All Logic, na którym zapakował sporo energii, sampli i hałasów. Na Cenizas znajdziecie totalne przeciwieństwo – to maksymalnie introwertyczny, uduchowiony album z pięknymi momentami. Nasz faworyt – zamykający płytę Faith Made of Silk.

1988 – Ring the Alarm

Najnowsza EP-ka połówki duetu Syny, znakomitego producenta i beatmakera 1988 to ukłon w stronę brytyjskiego klubowego brzmienia. Słuchamy Ring the Alarm w kółko i nie możemy się oderwać, takie to dobre. Co my tu mamy? UK bass, garage, 2step, plemienne sample à la Holly Herndon. Jest szybko, agresywnie, lekko zalatuje mrokiem deszczowych londyńskich ulic. Best of primeshit quality.

Dua Lipa – Future Nostalgia

Najgłośniejsza z dzisiejszych premier i jedna z największych premier tego roku. Płyta, która zapewne będzie okupować pierwsze miejsce na liście Billboardu przez długie tygodnie. Funk, disco, pop – Dua Lipa wskakuje do najwyższej mainstreamowej kategorii i jednocześnie zachowuje przy tym muzyczną jakość. Żadne tam guilty pleasure.

Hailu Mergia – Yene Mircha

Jeden z najważniejszych afrykańskich muzyków i jedna z postaci, od których zaczęła się przygoda wytwórni Awesome Tapes From Africa. Etiopski muzyk Hailu Mergia to wykształcony pianista i były taksówkarz, który zachwycił słuchaczy swoim oryginalnym podejściem do tego klasycznego instrumentu. Najnowszy album to piękna podróż poprzez szerokie spektrum etiopskich melodii. Obowiązkowo!

Skepta, Young Adz, Chip – Insomnia

Wspólna płyta grime’owej czołówki sceny? Wjeżdżamy w to bez zastanowienia. 35-minutowy album to melodyjny, przystępny i nieco wygładzony, ale solidny rap prost z Wysp. Skepta, Chip i Young Adz dobrze się uzupełniają, numery są chwytliwe, a bity wyprodukowane z należytą precyzją. Czy warto? Naszym zdaniem totalnie!

A to tylko część dzisiejszych premier, które warto odpalić sobie w weekend. Nowe albumy wydali też m.in. PARTYNEXTDOOR, Waxahatchee, Knxwledge, Hidden Spheres, Mall Grab, Little Dragon i Jacaszek. No to słuchamy!

Sprawdź też
Dua Lipa

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone