Czytasz teraz
Elektryczna walizka na cenzurowanym w Japonii. Dlaczego?
Kultura

Elektryczna walizka na cenzurowanym w Japonii. Dlaczego?

elektryczna walizka

Do posługiwania się urządzeniem zasilanym akumulatorem litowo-jonowym potrzeba prawa jazdy na motocykl.

Potrzeba matką wynalazków? To powiedzenie doskonale sprawdza się w przypadku walizek elektrycznych. Ich producenci opisują je jako połączenie standardowych walizek i hulajnóg. Nie dość, że zapakujemy do nich wszystkie rzeczy niezbędne do krótszych i dłuższych podróży, to można na nich… swobodnie jeździć. Są zaprojektowane w taki sposób, żeby zapewnić jak największy komfort nawet dwóm użytkownikom poruszającym się po rozległych lotniskach. Potrafią osiągnąć prędkość do kilkunastu km/h. Zasilanie zapewniają im wymienne akumulatory litowo-jonowe. – Płynny i czuły układ sterowania pozwala z łatwością dostosować się do różnych warunków drogowych zachwala jedną z funkcjonalności firma Airwheel, lider rozwijającego się rynku.

Smart luggage: New rideable electric suitcase (luggage) in 2021 – Airwheel SE3S

Nowy uczestnik ruchu drogowego

Elektryczna walizka nie upowszechniła się jeszcze na polskich portach lotniczych czy dworcach. Zdobywa za to dużą popularność w Japonii, która od zawsze stanowiła forpocztę technologicznych usprawnień. Dziś stoi tam w jednym rzędzie z segwayem, wspomnianą hulajnogą elektryczną albo autonomicznymi samochodami. Takie pojazdy niewątpliwie urozmaicają koloryt Kraju Kwitnącej Wiśni. Ich powszechne użytkowanie niesie jednak za sobą szereg bezprecedensowych pytań. Czym posiadacze walizek różnią się od innych uczestników ruchu drogowego? Jakich zasad powinni przestrzegać? Lokalne władze próbują wypełnić lukę w transportowym ustawodawstwie, zwłaszcza że dochodziło już do wykroczeń z udziałem urządzeń.

@supercarblondie

Now you don’t have to carry your luggage, it carries you! 🤯🧳 @airwheel.uae.official #luggage #vehicles #airwheel

♬ original sound – supercarblondie – supercarblondie

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zmiany odbywają się wielotorowo. Agencja informacyjna Kyodo cytowana przez portal The Guardian utrzymuje, że porty lotnicze Tokio-Haneda i Sapporo-Chitose proszą podróżnych o powstrzymanie się od zbyt ryzykownej jazdy. Działają także sami policjanci. Funkcjonariusze wzywają sprzedawców walizek do tego, żeby rzetelniej informowali potencjalnych nabywców o zasadach korzystania z urządzenia. Produkty Airwheel i ich konkurentów uległy też powtórnej klasyfikacji. Od niedawna w japońskim kodeksie drogowym są nazywane pojazdami silnikowymi, którymi można poruszać się po drodze wyłącznie z wymaganym wyposażeniem bezpieczeństwa [np. z kaskiem, ochraniaczami na łokcie oraz polisą ubezpieczeniową – red.] i prawem jazdy. Tym samym figurują w tej samej kategorii co motorowery.

@nickandhelmi

the future is here! Electric luggage🧳 How cool is this, would you buy it?😆 Ngl, it’s really convenient to go around huge airport or shopping malls with 2 in 1 luggage and scooter🛴😂 The brand is called Airwheel! #airwheel #scooterluggage #electricluggage #electricscooter #luggagebag #smartluggage #smarttechnology #luggagescooter #uniquefinds #coolfinds #coolthings

Zobacz również
Red Bull BC One

♬ Gator – Spongebob Squarepants
Elektryczna walizka staje się coraz popularniejszym środkiem transportu dla turystów

Licencja na korzystanie z walizki na pierwszy rzut oka brzmi dość groteskowo. Ciekawe czasy wymagają jednak nietypowych rozwiązań. W końcu mało kto się spodziewał, że torby i walizki na kółkach doczekają się nowocześniejszego młodszego brata.

Powstał MySpace dla pokolenia Z. Tak wygląda sztuczna nostalgia!

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony