Czytasz
Jak ubrać się na FESTa? Nasze propozycje outfitów na festiwal

Jak ubrać się na FESTa? Nasze propozycje outfitów na festiwal

Przypominamy sobie najlepsze stylówki z FEST Festival 2021 i gdybamy, co będzie hot w tym roku 🔥

Jak ubrać się na taki festiwal jak FEST? Nie macie jeszcze fitów i szukacie inspiracji? Czas najwyższy podjąć temat, bo FEST Festival rozpoczyna się już w tym tygodniu, a outfity same się nie zrobią. Mamy więc dla was małe inspo. Rok temu na Feście polowaliśmy na najciekawiej ubrane osoby i na naszym Instagramie daliśmy wam ich stylówki do oceny. Wyniki konkursu stały się punktem wyjścia do naszych rozważań na temat tegorocznych stylówek. Z tymi inspiracjami sprawicie, że wszyscy wokół będą krzyczeli slaaaaaay od momentu, gdy wejdziecie do Parku Śląskiego…

…My równie. A teraz konkurs:

Na FEST Festival 2022 znowu spotkacie naszą fashion police. Zasady konkursu są proste: łapiemy was na Feście, wypełniacie prosty formularz on-line, robimy Wam zdjęcie, wrzucamy je na nasze storiesy, a Wy je szerujecie u siebie. Zwycięzca zostanie wyłoniony w czasie głosowania, które wrzucimy na storiesy po festiwalu. Do wygrania będą vouchery na zakupy w Going.

Pop-BDSM

To będziecie wy na Feście?

Już dawno łańcuchy, obroże i lateks przestały kojarzyć się wyłącznie z imprezami fetyszowymi tudzież berlińskim klubem Berghain. BDSMowa stylówa opuściła obskurne piwnice i żwawym krokiem chodzi po polskich ulicach oraz letnich festiwalach. Na FEST Festival 2021 udało nam się uwiecznić choćby takie fity:

Zauważcie, że obie osoby mają podobne fryzury – postrzępione, punkowe pazurki. Coś nam się wydaje, że na Feście tzw. spike hair zobaczymy je nie tylko na głowie Okiego. Trust us, to będzie hit w tym roku:

W parze idzie oczywiście make-up:

PS nie bójcie się odważnych stylówek, które odsłaniają ciało, jeśli tak czujecie. FEST Festival to nie miejsce na slut shaming!

Wiesz już, jak ubrać się na festiwal, ale czy masz na niego bilety?!

Obruscore

Poprzedni typ oznaczał mroczne all-black, zaś tym razem przechodzimy na jasną stronę mocy. Wciąż będzie sexy, jednak w nieco innym, obrusowym wydaniu.

Do Chorzowa koniecznie weźcie ze sobą białe koronki i inne materiały żywcem ściągnięte ze stołów waszych babć. Dokładnie tak zrobił zwycięzca naszego FESTowego konkursu z 2021 roku. Jak sami widzicie, dobrze na tym wyszedł:

credits: @gajdaxo

Prześwitujące koronki to idealny fit na gorący dzień. Podobnie, jak bufiaste rękawy. A co, gdy zajdzie słońce? Wtedy wjeżdża ugrzeczniony styl z tego samego, romantycznego uniwersum – dark academia <motyw z Pikniku nad Wiszącą skałą playing in the background>

jak ubrać się na festiwal?
Fit jednej z ubiegłorocznych finalistek naszego konkursu inspirowany stylem dark academia. Credits: @zosia.dudzik
jak ubrać się na festiwal?
A może to wy na Feście?

Kolorowy ptak

Było na biało, czarno, czas więc na kolorki. Festiwale w kwestii ubioru rządzą się swoimi prawami, a raczej ich brakiem. Wszelkie połączenie kolorystyczne są więc dozwolone, a jedyną zasadą jest im bardziej tęczowo, tym lepiej. Jeśli istnieje coś takiego, jak styl festiwalowy, to niewątpliwie oznacza on feerię barw, cekiny, falbanki, frędzelki i wszelkie dodatki, które uda ci się przyczepić do ubrania i być w stanie chodzić.

Sprawdź też

Jednym z topów tego FESTa z pewnością będą syntetyczne warkocze. Cóż, niektóre z laureatek naszego konkursu (damn, jak to poważnie brzmi) wiedziały to już rok temu:

jak ubrać się na festiwal?
credits: @katie.the.dentist

Normcore, ale nie do końca

Umówmy się – nawet na festiwalu (szczególnie tak długim, jak FEST) nie zawsze masz mood, by być kolorowym ptakiem. Czasem dobrze jest poczuć się luźno i wygodnie. Na całe szczęście, luźna normickość w 2022 roku również jest jakimś fitem.

A żeby nie było zbyt generycznie, możecie ubogacić swój normicki fit, zakładając tanktop, pasek i inne świecące dodatki w stylu y2k:

Niezbędnymi atrybutami na FEST (szczególnie, gdy przyjdzie chłodniejsza noc) w normcore’owym klimacie będą również bluzy oraz jordany na nogach.

Na festiwal weźmie je choćby redaktorka magazynu Going.MORE, Maja Malec. To ona będzie w tym roku wyszukiwała najciekawsze fity i odpowie na pytanie, jak ubrać się na festiwal. Zerknijcie na zdjęcie powyżej i zapamiętajcie jej twarz – być może podbije do was na tegorocznym Feście, by uwiecznić waszą stylówkę.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone