Wola woli piwo! W ten weekend widzimy się w Browarach Warszawskich
Kolektywny umysł członków redakcji Going. MORE
23 września rusza pierwsza edycja Festiwalu Piwa im. Haberbuscha i Schielego. To ukłon w stronę długiej historii piwowarstwa, która tworzyła się dokładnie w miejscu, w którym dziś stoją kadzie Browarów Warszawskich.
Browar Haberbuscha i Schielego w XIX wieku był znany na cały świat. Od ponad roku na Woli kontynuuowana jest historia. Własna warzelnia i 18 gatunków autorskiego piwa to część tradycji dzielnicy, sięgającej ponad 500 lat wstecz. Umacniając więzi ze swoim dziedzictwem, w najbliższy weekend w Browarach Warszawskich odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Piwa im. Haberbuscha i Schielego. Data 23-25 września zbiega się w czasie z pierwszą rocznicą powrotu produkcji rzemieślniczego piwa na warszawską Wolę.
Swój udział w wydarzeniu potwierdziło 20 najlepszych rzemieślniczych browarów. To świetna okazja, by zorganizować The Best of Show z prawdziwego zdarzenia. Profesjonalne jury wybierze najlepsze festiwalowe piwo w poszczególnych kategoriach. Równolegle do konkursu branżowego odbędzie się plebiscyt publiczności. Udział może wziąć każda osoba, która ma na to ochotę.
Festiwal Piwa – dodatkowe atrakcje
Festiwal Piwa im. Haberbuscha i Schielego stanie się jednocześnie okazją do zgłębienia tajników produkcji, meandrów historii, a także do poznania smaków tysiąca i jednej odmian tego napoju z pianką. Do tego warsztaty rzemiosła browarniczego czy spacery historyczne po tych najstarszych zakamarkach browaru – oferta jest szeroka. Co więcej, będzie można także poznać cały proces warzenia piwa – od brzeczki po pełne beczki.
Dla osób spragnionych kultury, w programie znalazło się miejsce m.in. na Gadki PoWarszawsku z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim, koncert Cello Brothers czy występy sygnowane przez Resort Komedii.
Festiwal Piwa – edukacja
Wśród wystawców, których stoiska odwiedzicie w czasie Festiwalu, znajdują się m.in. Ale Browar, Pinta, Artezan, Palatum, Hopito, Browar Bałtów, Browar Kazimierz. W tym gronie nie mogłoby oczywiście zabraknąć i Browaru Warszawskiego. Na miejscu uzyskacie odpowiedzi na ważne piwne pytania. Poznacie różnicę między IPĄ i APĄ. Zgłębicie tajniki ciemnego koloru portera. Dowiecie się także, czym się różni piwo klasztorne od kraftowego. Zdobytą wiedzę zderzycie z praktyką, testując rozmaite skarby. Nie zabraknie też przekąsek – na terenie Browarów Warszawskich znajdziecie liczne stoiska ze street-foodem, dopasowanym do smaku pienistego napoju.
Więcej informacji i pełny program
Kolektywny umysł członków redakcji Going. MORE