Czytasz
HAŁASTRA spaceruje po stolicy. Towarzyszy jej inna warszawska gwiazda

HAŁASTRA spaceruje po stolicy. Towarzyszy jej inna warszawska gwiazda

HAŁASTRA i Otsochodzi

HAŁASTRA zbliża się do wydania albumu KOMBINATORYKA – singiel z Otsochodzi już trzęsie miastem i kłania się jego rapowej klasyce.

Promocyjne doładowanie

Ta refleksja powtarza się w przypadku wielu polskich postaci ze świata rapu, ale nie zaszkodzi raz jeszcze o niej wspomnieć. Niebagatelny wpływ na budowanie nie tylko świadomości, ale przede wszystkim rozpoznawalności bohaterów tego tekstu miało wejście w skład club2020. Kwiatek Haze i Książę Mazowiecki pojawili się w pięciu numerach wydawnictwa tego gwiazdorskiego projektu, współtworzyli też track z dodatkowego mixtape’u. Kto by nie chciał mieć takiej platformy promocyjnej?

Nie zapomnieli również o udzielaniu się gościnnie, choć jak zawsze robili to po swojemu. Czyli w myśl zasady: nagrywać rzadko, ale nagrywać gęsto. W tym roku przybili sobie piątki na produkcjach z asthmą w kawałku fts, a także utworze POPCORN coraz lepiej kojarzonego rapera o ksywie CRANK ALL, który jest zresztą ich podopiecznym w labelu E1.

HAŁASTRA, CRANK ALL i Otsochodzi zagrają na Lech Polish Hip-Hop Festival. Karnety znajdziecie tutaj!

Spacerem po Warszawie

Można przypuszczać, że HAŁASTRA będzie największy moment w dotychczasowej karierze za sprawą albumu KOMBINATORYKA, w którego nagrywaniu pomógł jej m.in. Otsochodzi. Nierozłącznie związany z Warszawą tercet zaprezentował w kawałku Kotlina Fellaz prozę życia w stolicy, ale nie ograniczył się tylko do gorzkich diagnoz. Ważną składową są protipy związane z radzeniem sobie w WWA od praktyków, którzy swoje widzieli i swoje przeszli.

To spory spoiler, ale warto wiedzieć, że wspomniany członek OIO pojawia się tu w, hm, dość epizodyczny sposób. Znając jednak dzieje jego kariery, można powiedzieć, że jego obecność to ciekawa klamra. Niegdyś znany z hołdowania oldschoolowi, dograł się do kompozycji autorstwa Miroffa i Hvlla, która wprost odsyła do bitowych, nowojorsko brzmiących melodii przejmujących nasz rynek rapowy na przełomie lat 90. i 00. Rzadko już takie robią, więc jest to gratka.

Sprawdź też

HAŁASTRA i Otsochodzi

Arkana sztuki kombinowania

KOMBINATORYKA ukaże się już 2 czerwca, lecz przez liczne single da się odnieść wrażenie, iż jest z nami od jakiegoś czasu. Wśród przedstawionych już numerów mamy m.in. Przekaz z gościnnym udziałem Kaza Bałagane i Gicika, Aplikację Żabki nagraną ramię w ramię z Kizem czy solową sztukę w postaci Heinza. Podejrzewamy, że na tym się skończy, więc czekajcie razem z nami na premierę albumu.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone