Czytasz
Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym oraz w legendarnych klipach [PRZEGLĄD]

Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym oraz w legendarnych klipach [PRZEGLĄD]

ikony motoryzacji

Aż 100 unikatowych samochodów o łącznej wartości ponad 100 mln (!) zł zostało wystawionych dla pasjonatów ekskluzywnych pojazdów. 15 grudnia na PGE Narodowym wystartowała wystawa Ikony Motoryzacji.

Uczestniczy mogą wyruszyć wraz z pojazdami podróż po wszystkich etapach rozwoju nowoczesnej motoryzacji. Do wglądu będzie bez liku różnorodnych wózków, począwszy od oldtimerów do współczesności przesiąkniętej najnowszymi technologiami. Tak bogaty przekrój tych tworów techniki i designu stworzy przestrzeń do zapoznania się ewolucją super-aut na przestrzeni lat. Zarówno sympatycy klasycznych maszyn jak i wielbiciele wszelkich nowości w świecie samochodów znajdą coś dla siebie. Jest to już trzecia edycja Ikon Motoryzacji, która stanowi kontynuację wystaw tych niezwykłych eksponatów.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was playlistę z teledyskami przepełnionymi zarówno klasycznymi, jak i nowoczesnymi perełkami na czterech kółkach. Podobnie jak na wystawie – także tutaj pasjonaci motoryzacji wszelkiej maści znajdą coś dla siebie.

ikony motoryzacji

Sprawdź wystawę IKONY MOTORYZACJI

Gorillaz – Stylo

Na początek przenosimy się na pustynne szosy przemierzane przez Gorillaz. Utwór wręcz idealny do puszczenia w tle podczas rozpędzania się do ponad stówy na jakiejś autostradzie o zachodzie słońca.

Red Hot Chili Peppers – By The Way

Ten klasyk będzie niedługo obchodził 20 urodziny. Mimo, że to klip o pokonywaniu miasta taksówką, nie żadną furą marzeń, to nie ma opcji, żeby nie znalazł się w takim zestawieniu.

Gang Albanii – Blachary

Dla rozluźnienia rockowej atmosfery wjeżdża tematyczny utwór Popka o paniach uwielbiających drogie samochody.

M.I.A. – Bad Girls 

I od razu wlatuje dla kontrastu numer, w którym to właśnie kobieta przejmuje stery i rozbija się drogimi wózkami w potężnym flexie.

Radiohead – Karma Police

Teraz wlatuje klasyk do jeżdżenia raczej na smutno nocą. Kto nie słuchał nigdy Karma Police jadąc jakimiś podrzędnymi dróżkami snując refleksje o życiu – powinien tego doświadczyć.

Sprawdź też

Cypress Hill – Lowrider

Kolejny dwudziestoletni klasyk klasyków. Niewątpliwie, Cypressi bujający się w tym Chevrolecie Impala z 65 roku stali się ikoną tamtych czasów.

PRO8L3M – BMK

Jeszcze jeden polski akcent na tej playliście. Video nagrane do tego klipu PRO8L3M-u pochodzi z ich specjalnej wystawy, na której można było przedpremierowo przesłuchać ich ówczesną najnowszą płytę Art Brut 2. Co więcej, szczególną uwagę zwraca na siebie BMW wypełnione po brzegi butami Adidasa – weird flex, but ok.

The Weeknd – Blinding Lights 

Na koniec najnowszy utwór z tego zestawienia, absolutny hit ostatnich 2 lat, którego klip opiera się na przemierzaniu nocą miasta w Mercedesie AMG GT Roadster – kto by nie chciał spędzić nocy w tej bestii?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone