Czytasz
JIMEK i Goście: Historia Polskiego Hip-Hopu – jakie kawałki usłyszeliśmy? [PLAYLISTA]

JIMEK i Goście: Historia Polskiego Hip-Hopu – jakie kawałki usłyszeliśmy? [PLAYLISTA]

jimek playlista

Jakie kawałki można było usłyszeć na historycznym koncercie JIMKA i rapowych gości? Zebraliśmy wszystkie dostępne na platformach streamingowych.

Kurz na bemowskim lotnisku zdążył już opaść, ale emocje nadal się nas trzymają. O takim wydarzeniu ciężko zapomnieć. Nie przestajemy powracać myślami do nieszablonowych interpretacji największych hiphopowych szlagierów w wykonaniu JIMKA. Wielu zebranych zastanawiało się z pewnością, jakie konkretnie kawałki mieliśmy okazję usłyszeć. Najwięksi zapaleńcy byli pewnie w stanie wyłapać większość z nich, ale zdarzały się zaskakujące i trudne do odgadnięcia perełki. Na szczęście możemy rozwiać wątpliwości i dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was specjalną koncertową playlistę z koncertu JIMEK i Goście.

JIMEK I GOŚCIE – PLAYLISTA Z UTWORAMI Z KONCERTU

jimek playlista
JIMEK playlista fot. Jagoda Gawliczek

Przypomnijmy, w ramach wydarzenia wystąpili: Molesta Ewenement, Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Mor W.A., O.S.T.R., TEDE, Płomień 81, Sokół, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład, Bedoes, Szczyl, Kizo, PRO8L3M i Żabson. Poza hitami wyżej wymienionych JIMEK wraz z orkiestrą zaprezentowali również wyjątkowy medley złożonych z instrumentalnych wersji kultowych rapowych utworów. Na tej liście nie zabrakło kawałków Łony, Fisza, Pei, Paktofoniki czy Stereofonii.

Utwory Wzgórza Ya-Pa 3 i kilka utworów Tedego nie są dostępne na platformie streamingowej

Jak pisaliśmy w relacji: Stery przejmuje orkiestra. Dostajemy medley największych rapowych szlagierów, których nie mieliśmy okazji usłyszeć. Wybrzmiewa Głucha noc, Czerwona sukienka i wiele innych. Muzycy się nie mylą. Tempo jest zatrważające. Kawałki zmieniają się dynamicznie po kilku taktach, wszystko w idealnym rytmie. Zdajecie sobie sprawę, że koncert w tym momencie trwa już prawie trzy godziny? Ci ludzie od trzech godzin grają w pełnym skupieniu. Niebywałe, naprawdę imponujące.

20 lat temu legendy tej sceny tworzyły swoją muzykę w zupełnie innych warunkach i przy innych możliwościach. Jeśli zastanawiały się kiedyś, gdzie to wszystko może pójść i jak się rozwinąć – w niedzielę dostały odpowiedź. Akompaniament i trendy mogą się zmieniać, ale fundamenty rapu pozostają nienaruszone. Z czego są zbudowane? Ze szczerości i bezkompromisowego podejścia, które nie pozwala ignorować wykrzykiwanych słów.

Całą relację przeczytacie klikając w poniższy link.

Sprawdź też

JIMEK playlista

Dla tych, którzy przegapili to historyczne wydarzenie mamy dobrą wiadomość: będzię powtórka! JIMEK z ekipą pojawią się w Chorzowie już w sierpniu tego roku.

JIMEK i Goście wystąpią również na FEST Festival 2022

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone