Czytasz
Gdy rap spotyka się z trapem. Nowe osoby w projekcie JIMEK & GOŚCIE

Gdy rap spotyka się z trapem. Nowe osoby w projekcie JIMEK & GOŚCIE

Jimek & goście

W line-upie ważnego wydarzenia w dziejach polskiego rapu, które odbędzie się 16 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie, znalazło się miejsce dla czterech twórców z różnych pokoleń. Do projektu JIMEK & GOŚCIE – HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU | Rozdział II dołączają Fu, Jajonasz, Te-Tris i Young Igi.

ZIP Skład wiecznie żywy

JIMEK & GOŚCIE to projekt łączący światy i przełamujący bariery pokoleniowe. Dlatego właśnie obok wschodzących gwiazd rapu pojawią się takie legendy jak Fu. To reprezentant ulicznego rapu od samego początku związany z nieśmiertelnym warszawskim ZIP Składem. Wraz z tą grupą wydał w 1999 roku album Chleb Powszedni, a następnie współtworzył zespół Zipera. Tam opublikował łącznie trzy wydawnictwa na przestrzeni 18 lat. Raper kontynuował także karierę solową. Jego album Futurum z 2002 roku osiągnął sukces, zajmując 14. miejsce na polskiej Oficjalnej Liście Sprzedaży.

Czarne Złoto

Jajonasz, znany także jako Lukatricks, jest związany z latami 90. polskiego hip-hopu. Przez pewien czas działał w grupie Kaliber 44, z którą wydał debiutancki album Księga Tajemnicza. Prolog w 1996 roku. Później swoją karierę rapersko-producencką kontynuował w kolektywie HaiHaieR, a jego utwór Nie jestem k***a biznesmenem stał się jednym z najważniejszych w historii polskiego rapu. Jego jedyny solowy album to Czarne Złoto z 2010 roku, który również zyskał status płyty ikonicznej.

Ile Mogę? w wydaniu orkiestrowym

Te-Tris nierozerwalnie związany jest ze złotymi czasami polskiego podziemia rapowego. Działając jako raper, freestylowiec i producent, początkowo nagrywał pod szyldem zespołu Wiesz O Co Chodzi (WOCC). Później tworzył głównie solowo i w duetach. Jego klasyczny undergroundowy materiał Naturalnie z 2004 uznano za ważny punkt w historii polskiego hip-hopu. Dwa kolejne albumy natomiast, Teraz nagrane z Pogzem (2013) oraz Definitywnie (2015), osiągnęły wysokie miejsca na Oficjalnej Liście Sprzedaży.

Bestia

Najmłodszym artystą tego ogłoszenia, ale już bardzo doświadczonym, jest Young Igi, czołowy polski traper. Zyskał rozpoznawalność dzięki publikacji utworów w sieci od 2016 roku. Mixtape Trappist z 2017 roku oraz debiutancki album Konfetti przyniosły mu duże uznanie wśród słuchaczy. Od tamtej pory Igi stał się jedną z najpopularniejszych postaci w polskim trapie, regularnie zdobywając złote wyróżnienia za swoje solowe projekty oraz platynowe w kooperacjach z innymi czołowymi polskimi artystami, takimi jak na przykład Żabson, Otsochodzi czy Oki.

Sprawdź też
Sarius Żabsona

Bilety na koncert JIMEK & GOŚCIE znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone