Czytasz
Juwenalia już trwają. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze możecie się wybrać

Juwenalia już trwają. Sprawdziliśmy, gdzie jeszcze możecie się wybrać

Juwenalia

Już nie studiujecie? Nic nie szkodzi. Juwenalia przestały być wyłącznie akademicką rozrywką, o czym przekonują ciekawe, festiwalowe line-upy.

Juwenalia Śląskie

Kiedy: 25.05.-27.05.

Bez dwóch zdań – Katowicki Park Leśny to jedno z najbardziej urokliwych miejsc, w których organizowane są juwenalia. Inicjatywa, która rozpoczęła się jeszcze w latach 90., ma to do siebie, że w jej kolejnych dniach widać klucz kompozycyjny. 25 maja słuchacze będą mogli poznać różne oblicza popu za sprawą występów m.in. Margaret, Igo, Ofelii czy Lor, dzień później sprawdzą, co kryją rymy i bity w wykonaniu Szpaka, Kukona, Aviego i Fukaja, a zamknięciem imprezy będzie rządzić alternatywa (m.in. Rubens, Kacperczyk, Błażej Król). Pełny skład i inne potrzebne informacje znajdziecie poniżej!

Bilety na Juwenalia Śląskie znajdziecie tutaj!

Juwenalia SGH

Kiedy: 27.05.

Juwenalia kojarzą się z parodniowymi wydarzeniami, ale to wspomniane udowadnia, że czasem wystarczy dzień, by pokazać spore możliwości polskiej muzyki. W Ogrodach Rektorskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pojawią się dwie sceny, a zajmie je potężna zasięgowo reprezentacja polskiego rapu i okolic, że wystarczy wspomnieć o Mr. Polsce, Qrym, Smolastym, CatchUpie czy Fukaju. Mało? Entuzjaści innych brzmień powinni zainteresować się tą częścią line-upu, w której znajdują się duet Coals, Blinders oraz Julia Pośnik.

Sprawdź też
Żabson Avi

Wejściówki znajdziecie tutaj!

Ursynalia

Kiedy: 02.06.-03.06.

W XXI wieku Ursynalia zmieniały się do tego stopnia, że nie zdziwilibyśmy się, gdyby czytelniczki i czytelnicy nie wiedzieli, czego się po nich teraz spodziewać. Jeśli ktoś jednak pamięta, że Ursynów to jedna z kolebek rapu, w mig się domyśli, co mogą proponować te juwenalia. W line-upie zdecydowanie przeważają artyści tego gatunku. Z jednej strony mamy weteranów w postaci Molesty Ewenement, Słonia czy Ostrego, z drugiej młodszych twórców takich jak asster, olszakumpel i Janusz Walczuk. Zestawienie dopełniają zaś dwie nieoczywiste w tym wydaniu artystki, czyli Maryla Rodowicz i Ania Karwan.

Bilety znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone