Czytasz
Inspirujące dźwięki stoczni – Kizo odwiedza Gdańsk w ramach Miasto Muzyka w Empik Music

Inspirujące dźwięki stoczni – Kizo odwiedza Gdańsk w ramach Miasto Muzyka w Empik Music

Kizo, fot. Dagmara Szewczuk, mat. promocyjne

Po Beacie Kozidrak przyszedł czas na kolejną gwiazdę – tym razem w cyklu Miasto Muzyka pojawił się rodowity gdańszczanin, raper Kizo. Jak brzmi Gdańsk w wykonaniu artysty? Sprawdźcie w aplikacji Empik Music.

Morena, Zaspa, Wrzeszcz – dzięki projektowi Miasto Muzyka raper Kizo staje się naszym przewodnikiem po Gdańsku. Artysta wspomina okres dorastania w nadmorskim mieście, opowiadając nam o swoich pierwszych osiedlowych inspiracjach. Miasto Muzyka skupia się bowiem na ważnych dla gwiazd polskiej sceny lokalizacjach, które stają się jednocześnie inspiracją do powstania utworów oddających ich klimat. Inspiracje muzyczne artyści i artystki czerpią z lokalnego kolorytu – każde miasto brzmi przecież inaczej. Jeśli Gdańsk, to oczywiście monumentalna stocznia, która staje się również źródłem industrialnych brzmień.

Najbardziej zapadający w pamięć na pewno jest taki dźwięk stoczni, jak ona jeszcze pracowała na pełnych obrotach – wspomina Kizo.

Kizo to reprezentant truskulowego stylu ulicznego, który na scenie działa już od 11 lat. Nic dziwnego, że swój rozwój artystyczny łączy z osiedlem Morena. Współtwórca Chillwagonu nagrywał między innymi z Malikiem Montaną, Young Igim czy Margaret. Teraz Kizo stworzył dedykowany kawałek w duecie z samym Gdańskiem. Wraz z producentem Duitem powstał wyjątkowy numer Akwen, który czerpie z naturalnych dźwięków położonego nad morzem Gdańska. To okazja do poznania go w nowej, nieturystycznej odsłonie – dzięki i poprzez wspomnienia samego Kizo.

W teledysku do utworu Akwen Kizo rapuje na gdańskim molo prosto z… czerwonego dywanu. W “portach szukając weny” raper opowiada nam o swoim rodzinnym mieście i drodze na szczyt. Chcecie wiedzieć na czym polega prawdziwy “styl GDA”? Obejrzyjcie najnowszy teledysk Kizo.

Sprawdź też
Czy raperzy potrafią śpiewać

Jeśli jesteście ciekawi efektu, koniecznie posłuchajcie kawałka Kizo – utwór dostępny tylko w aplikacji Empik Music.

Kizo, fot. Dagmara Szeczuk, mat. promocyjne

Możecie posłuchać utworu Kizo Akwen w aplikacji Empik Music.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone