Czytasz
Znają i nie lekceważą: Krzysztof Krawczyk w remiksach polskiej młodzieży

Znają i nie lekceważą: Krzysztof Krawczyk w remiksach polskiej młodzieży

Wbrew słowom prezydenta, twórczość Krzysztofa Krawczyka młodzi znają, szanują i – co więcej – dają jej nowe życie. Świadczy o tym nasze TOP5 remiksów zmarłej wczoraj gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

5 kwietnia odszedł Krzysztof Krawczyk. Na jego piosenkach wychowały się pokolenia. I wychowują nadal. Krawczyk stał się w Internecie fenomenem, który podłapali zarówno twórcy memów, jak i muzycy_czki, producenci_tki, DJe i DJki. Mamy na to konkretne dowody. Wixowe hardkory, sążnisty drill i duet, którego się nie spodziewaliście – Krzysztof Krawczyk sprawdzał się świetnie w każdej stylistyce!
unitrΔ_Δudio x Krzysztof Krawczyk | Chciałem być 2015

unitrΔ_Δudio znany jest z brania na warsztat klasyków polskiej muzyki. Jego remiksów doczekali się m.in. Maryla Rodowicz czy zespół Republika . Internetowy fejm unitrΔ_Δudio zaczął się w 2015 roku – od remiksu Krzysztofa Krawczyka oczywiście. Stojący za labelem Onionwave projekt nadał niespiesznemu Chciałem być vaportrapowy sznyt, którego nie powstydziłby się Blank Banshee.
Batashi | Elektryczny Smak

Krzysztof Krawczyk po wixapolsku? Batashi podkręca “elektryczny smak” wydanego w 2002 roku hitu Bo jesteś Ty. W nowej, SZYPKIEJ wersji hit Krawczyka z powodzeniem odnajdował się na niejednej gabberowej imprezce.
Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz Ale to DRILL – Trudno tak [drilled by gutski]

Takich duetów się nie zapomina. Ballada Trudno tak w wykonaniu gwiazdy polskiej muzyki lat 90., Edyty Bartosiewicz, w duecie z Krzysztofem Krawczykiem kołysała niejedną parę po przejściach. W drillowym remiksie od gutskiego nostalgiczną nutę podbija trapowy beat.

źródło: YouTube
Krzysztof Krawczyk – Zabawa w stylu folk /Holiday 80 Edit/

Sprawdź też
perfumy

Słyszycie tej ejtisowy groove? Krzysztof Krawczyk zaprasza Was na zabawę – tym razem nie “w stylu folk” a disco. Tego pociągu już nie da się zatrzymać. W remiksie Holiday 80 jest wszystko – podnoszący miarowy bit i niezapomniane partie smyczkowe. Czas na garnitur z cekinami!
Kanye West & Krzysztof Krawczyk – Powerstatek

I na koniec – feat, którego na pewno się nie spodziewaliście. “Powerstatkiem w piękny rejs” wybierzemy się w towarzystwie samego Kanye Westa… Niektórzy w mashupie Nahmeka słyszą idealny soundtrack do kultowego serialu Fresh Prince of Bel-Air.

Jak widzicie i słyszycie – z polską młodzieżą i jej stosunkiem do twórczości zmarłego Mistrza jest “nieco” lepiej, niż chciałby tego Andrzej Duda.

(Świadczy o tym również wspaniała grafika, ilustrująca ten tekst, której autorką jest Marta Płusa. Więcej jej prac – nie tylko grafik, ale też tatuaży! – znajdziecie na jej Instagramie).

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone