Czytasz
Analogowy dub, eksperymentalny jazz i solidna dawka basu – Las Festival ogłasza pierwszych artystów

Analogowy dub, eksperymentalny jazz i solidna dawka basu – Las Festival ogłasza pierwszych artystów

Skalpel, fot. Bartosz Hołoszkiewicz, mat. promocyjne

LAS Festival powraca z pierwszym ogłoszeniem. W samym środku lasu w Paczynie będziemy bawić się aż na 5 scenach. Kto wystąpi na przełomie lipca i sierpnia w leśnym anturażu? Organizatorzy zapowiadają występy m.in. mistrzów nu jazzu, duetu Skalpel czy propagatorów analogowych syntezatorów, formacji JANKA.

Wszyscy jesteśmy wygłodniali muzycznych wrażeń. Na plenerowe wydarzenia musimy jeszcze trochę poczekać. Na przełomie czerwca i lipca mamy nadzieję spotkać się na LAS Festival. Mamy ku temu dobre argumenty. Znamy pierwszych artystów, którzy zasilą line-up plenerowego święta muzyki.

BASS TENT

Znani z hipnotyzujących eksperymentów jazzowi innowatorzy, zgrabnie łączący elektronikę z instrumentalnymi samplami i basową energią – oczywiście mowa o duecie SKALPEL. Igor Pudło i Marcin Cichy, producenci z Wrocławia, zagrają na BASS TENT. Duet wydał niedawno płytę Highlight, która określana jest jako “najbardziej eklektyczne wydawnictwo” formacji. Najnowszy album to, jak mówią sami muzycy, „dokument radosnej twórczej eksplozji”. Mamy nadzieję, że zarażą nas nią już niebawem w plenerze!

SKALPEL to nie jedyna dawka eksperymentalnych basów, jakie usłyszymy w Paczynie. Na scenie BASS TENT wybrzmieją analogowe syntezatory, a to wszystko za sprawą kolejnego elektronicznego duetu – JANKA. Hatti Vatti i Daniel Drumz czerpią z klubowej muzyki lat 90., UK bassu i jungle, różne gatunki muzyczne mieszając z dubowym zacięciem. Mimo że dzieli ich aż 500 km (jeden z nich mieszka w Gdańsku, inny w Krakowie), potrafią stworzyć wyjątkowo spójną muzycznie całość. Przekonajcie się o tym już w najbliższe wakacje.

Kogo jeszcze możemy się spodziewać w naszym basowym namiocie? Przygotujcie się na Disrupt. Głównodowodzący kultowym labelem Jahatri muzyk uraczy nas live actem pełnym gamigowych wstawek. Do początku ery komputerowych rozgrywek przeniesiemy się podczas jego występu na żywo, który z pewnością można nazwać futurystycznym. Te kosmiczne retro nawiązania nigdy się nie przeterminują.

W tym roku basowa scena leśna zostanie dodatkowo zasilona dobrze już znanym, potężnym berlińskim Lion’s Den Sound System! Nad całością tradycyjnie czuwa basowy kapitan – Rafał Konert z Positive Thursdays.

FOREST STAGE

FOREST STAGE stanie się rytualną przestrzenią dla wszystkich mrocznych szamanów. Fani experimental, dark i hi-tech psytrance mogą czuć się zaopiekowani. Trójwymiarowe dźwięki od PSYKOVSKY’ego zabiorą Was do królestwa synestezji, w którym każdy dźwięk ma swój kształt i kolor. Czeka nas aż 6-godzinny set od mistrza transu prosto z Rosji.

Sprawdź też

Dodatkowo usłyszymy na miejscu live act OROBORO, a także reprezentantów polskiej sceny: Senkra.space, Skrz_ta oraz Darumę z Khrabrost crew.

Bilety na LAS Festival złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone