Czytasz
Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024. Trzymamy kciuki!

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024. Trzymamy kciuki!

Luna Eurowizji

Tegoroczną reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Luna z kawałkiem The Tower. Komisja postawiła na młodość oraz alternatywność.

Luna na Eurowizji: pokonała faworytkę preselekcji

Trzeba przyznać, że wśród tegorocznych eurowizyjnych zgłoszeń nie brakowało różnorodności. W gronie osób, które walczyły o możliwość reprezentowania Polski w konkursie, znajdowali się nie tylko muzycy z długim stażem, ale również influencerzy czy początkujący wokaliści. Mimo tego większość słuchaczy od początku stawiała na Justynę Steczkowską. Komisja wybrała jednak kogoś innego.

Już w maju Luna stanie na eurowizyjnej scenie z piosenkę The Tower, która ewidentnie oczarowała Komisję. Kawałek zaproponowany przez młodą wokalistkę został wybrany spośród 212 zgłoszeń spełniających wymogi regulaminowe. Piosenka The Tower zdobyła 34 punkty i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji. To sprawiło, że Luna wyprzedziła Steczkowską o jeden punkt.

Eurowizja 2024: Artur Orzech wraca do komentowania!

The Tower, czyli porzucenie negatywnych emocji

Numer The Tower został stworzony specjalnie z myślą o Eurowizji. Piosenka powstała w Wielkiej Brytanii przy współpracy z wokalistą i autorem tekstów Fyfe i artystą Maksem Cooke’m. To nie pierwszy raz, kiedy Luna połączyła siły z zagranicznymi producentami, wcześniej wokalistka współpracowała również z muzykami ze Szwecji, pisząc utwory nie tylko dla siebie, ale też dla innych artystów. Efektem tego jest chociażby kawałek Subterranean nagrany dla DJ Miss Monique, który zrobił furorę na platformach streamingowych.

Sprawdź też
Białas White 2115

Jak na przedstawicielkę alternatywnych brzmień przystało, Luna stworzyła kawałek, który emanuje tajemniczością oraz oryginalnością. Artystka podkreśla, że piosenka wyraża manifest siły i wolności oraz zachęca do pozbycia się ograniczeń, blokad czy relacji mających negatywny wpływ na nasze życie. Artystka za pomocą tego utworu chce wzbudzić w słuchaczach wolę walki o samych siebie, o wolność i poczucie własnej wartości. Należy wspomnieć, że młoda wokalistka od zawsze marzyła o możliwości reprezentowania kraju w Konkursie Eurowizji.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone