Czytasz
Luźna Gadka: Coals

Luźna Gadka: Coals

Coals

Slipway już jutro, dlatego postanowiliśmy zagadać do Coalsów, którzy pojawią się na gdańskim evencie. Sprawdź, co o codzienności, muzycznych marzeniach i EP-ce Klan powiedzieli nam Kacha i Łukasz.

Wasz poprzedni album ukazał się w 2017 roku, w marcu wypuściliście “Klan”. Co ciekawego działo się u Was w tak zwanym międzyczasie?

Łukasz: Pracowałem nad nutkami na kolejną płytę. Narobiłem ich pełno. W międzyczasie straciłem wenę. Potem znów odzyskałem. I tak kilka razy. Po dłuuugim czasie robienia do szuflady, ustaliliśmy w końcu, że robimy EP full po polsku i ukleiliśmy Klan.
Kacha: Dużą uwagę skupiliśmy na koncertach. Sporo kminiliśmy nad ich stroną wizualną. W zeszłym roku zaczęliśmy właściwie pracę nad płytą (inną muzycznie niż epka), ale chęć robienia wielu szalonych rzeczy w ramach Coals i brak gotowości do wydania drugiej płyty sprawiła, że podjęliśmy decyzję o EPce. Te dwa lata to był bardzo bogaty w doświadczenia okres i na pewno będzie to słyszalne na naszej drugiej płycie.

Kto może być członkiem tytułowego Klanu?

Łukasz: Każdy kto kupi nasz szaliczek he (biznes). A tak serio, to założycielami Klanu są wszyscy artyści z EP-ki, a członkiem zostaje każdy, komu spodobał się materiał.

Możecie nagrać duet z kimkolwiek chcecie – kto by to był?

Kacha: Clairo.
Łukasz: Roksana Węgiel.

Ulubiony moment Waszej codzienności?

Kacha: Obiadki gotowane przez mojego chłopaka.
Łukasz: Czesanie koteczka i jak robię sobie tosty i ten serek tak wypływa i się przypieka poza tostem i jest najsmaczniejszy tost wtedy.

Luźna gadka: Coals Klan EP Slipway
Album, który wałkujecie ostatnio bez przerwy?

Łukasz: Connan Mockasin – Jassbustersssssss
Kacha: Eartheater – Irisiri oraz Casey MQ – Nudes EP

Najciekawsze co ostatnio przeczytaliście?

Kacha: Ostatni numer “Contemporary Lynx”
Łukasz: „Wrzucam tylko z powodu Schaftera. ale i tak cala nuta ciekawa.” Pod ripem naszej nuty Blue xd <3 Serce za szczerość.

Sprawdź też
Coals

Jakieś pozdrowienia?

Łukasz: Pozdrowienia dla mamy, taty, babć i brata, który właśnie rozpoczął swoja przygodę w nowym mieście.
Kacha: Pozdrowienia dla rodzinki.

Oprócz Coalsów, podczas Slipway wystąpi m.in. Schafter, PRO8L3M i Otsochodzi. Wydarzenie poza muzyką, zapowiada się na prawdziwą ucztę wizualną, dlatego warto zobaczyć to na własne oczy. My będziemy, Wy też wpadajcie!Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone