Czytasz
Najciekawsze książki dla dzieci pod jednym dachem. Wracają targi Mały Koneser

Najciekawsze książki dla dzieci pod jednym dachem. Wracają targi Mały Koneser

23 polskich wydawców oraz osoby, które piszą, ilustrują i promują literaturę dziecięcą – wszystkich spotkacie w przyszły weekend na targach Mały Koneser w Warszawie. Widzimy się w dniach 18 i 19 marca.

Zeszłoroczna pierwsza edycja wydarzenia pokazała, jak duże jest zainteresowanie tematyką literatury dziecięcej. Czy nas to dziwi? Zupełnie nie, wszak książki polskich twórców robią furorę na świecie i zgarniają najważniejsze branżowe nagrody. Dość wspomnieć konkursy w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy Nami (Korea). Możliwość podpatrzenia nad czym aktualnie pracują lub co ukazało się u nich w mijających miesiącach to więc nie lada gratka. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić targi Mały Koneser?

Przez dwa dni będziemy mogli spotkać osoby, dla których książka to nie tylko (choć także) literacka przygoda. Dbają o każdy detal, zatrudniając profesjonalistów i pasjonatów, odpowiedzialnych za stronę edytorską czy ilustracje. Nawiązują w ten sposób to tradycji z lat 60. i 70., ale nie zapominają, by zerkać w stronę przyszłości. Młode twórczynie i twórcy kształtują własny język wizualny, który cieszy się stale rosnącym uznaniem. Ich książki to prawdziwe perełki! Choć dedykowane są przede wszystkim dzieciom, sprawią dużo przyjemności także starszym estetom.

Mały Koneser
Mały Koneser, fot. materiały prasowe

Mały Koneser. Wydawnictwa, twórczynie i twórcy

Na miejscu spotkacie wydawnictwa: Albus, Babaryba, Buka, Druganoga, Dwie Siostry, Entliczek, Ezop, Format, Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Literówka, Mamania, Muchomor, Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Powergraph, Tako, Tashka, Tatarak, Widnokrąg, Wolno, Wytwórnia oraz Zakamarki.

Wśród gości Małego Konesera znaleźli się między innymi: Justyna Bednarek, Agata Dudek i Małgorzata Nowak z Acapulco Studio, Emilia Dziubak, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Piotr Karski, Ola i Daniel Mizielińscy, Romana Romanyszyn z ukraińskiego Art Studio Agrafka, Piotr Socha, Marianna Sztyma, Katarzyna Walentynowicz oraz Józef Wilkoń. 

Sprawdź też

Pełny program wydarzenia podejrzycie TUTAJ. Targi odbywają się w przestrzeni Centrum Praskiego Koneser (Pasaż Konesera, Warsztat), Plac Konesera 8. W sobotę odwiedziny planujcie od 11 do 19, w niedzielę od 11 do 18.

Sprawdź też: Perełka dla młodych czytelników. Poznajcie Wydawnictwo Dwie Siostry

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone