Czytasz
Polski Manul Magellan pokonuje japońskiego oponenta i wygrywa Manul World Cup

Polski Manul Magellan pokonuje japońskiego oponenta i wygrywa Manul World Cup

Manul Magellan

Manul Magellan z Poznania stał się sławny z powodu starcia z niemieckim adwersarzem w globalnym konkursie internetowym. Głosowanie odbywało się na portalu X. W bitwę między manulami bardzo ochoczo zaangażowali się internauci z obu krajów. Następnie, po chwalebnym zwycięstwie, przyszła kolej na finał – pojedynek z japońskim manulem Bolem.

Manul Magellan zelektryzował internet biorąc udział w starciu o najlepszego przedstawiciela swojej rasy na świecie. Plebiscyt toczył się w serwisie X (dawniej Twitter), na którym użytkownicy mogli oddawać głosy na lepszego z dwóch aktualnie rywalizujących ze sobą manuli. Najpierw Magellan prowadził pojedynek ze Stubsi – niemieckim reprezentantem. Co więcej, pojedynek poniósł się tak dużym viralem, że nasi zachodni sąsiedzi zarzucali nam już nawet wykupowanie botów. Polacy z kolei wciąż dumnie kroczyli całymi legionami pod post na X, nabijając kolejne głosy dla naszego dzikiego kota.

Manul Magellan

Inicjatywa profilu DailyMantle, zadeklarowanego miłośnika manulów, polega na organizacji Manul World Cup – międzynarodowego konkursu tych unikalnych dzikich zwierząt. W półfinale konfrontacja Magellana z Polski i Stubsi z Niemiec wzbudziła niebywałe zainteresowanie. Początek półfinału miał miejsce w niedzielę wieczorem i przyciągnął uwagę wielu polskich użytkowników portalu.

Magellan, manul z poznańskiego zoo, jest sławny jednak nie od dziś. Wiele osób może kojarzyć go z odważnej ucieczki w 2020 roku. Wówczas otrzymał też swój przydomek, gdy podobnie jak Magellan, również wyruszył w podróż dookoła świata. Choć w tamtym przypadku skończyło się na jeziorze maltańskim w Poznaniu. Uciekiniera na szczęście znaleziono po kilkudniowych poszukiwaniach. Został zauważony na terenie działek przy ulicy Krańcowej. Polował tam na gołębie (bez większych sukcesów).

Czytajcie więcej o zwierzakach w świecie Internetu tutaj!

Polsko-niemiecka bitwa o manule

Głosowanie na konkretne manule od początku konkursu cieszyło się sporym zainteresowaniem, jednak to właśnie zestawienie Magellana z niemieckim przeciwnikiem rozpoczęło kompletne szaleństwo. W sieci nie brak już masy porównań i memów o tematyce historyczno-kulturowej na temat zaistniałej sytuacji. Głos zabrał też sam autor Manul World Cup:

Sprawdź też

Manul Magellan

Wielki finał – Manul Magellan zwycięzcą!

Po pokonaniu Stubsiego nastała pora spektakularnego finału. W ostatecznym starciu wzięli udział, naturalnie, Magellan oraz japoński manul Bol.

Głosy na oba kocury ponownie szły łeb w łeb do samego końca. Emocje sięgały zenitu, aż w końcu o godzinie 18:00 ankieta zamknęła się, a Magellan otrzymał dumny tytuł najlepszego manula na całym świecie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone