Czytasz
Megan Fox debiutuje jako poetka. Tytuł tomiku zdradza wszystko

Megan Fox debiutuje jako poetka. Tytuł tomiku zdradza wszystko

Piękni chłopcy są toksyczni – deklaruje w zbiorze wierszy aktorka znana z Wojowniczych żółwi ninja, Po śladach mordercy i serii Transformers. Choć książka ukaże się dopiero jesienią, już teraz jest bestsellerem na Amazonie.

Co łączy Jamesa Franco, Amber Tamblyn, Kristen Stewart i Viggo Mortensena poza tym, że są dobrze znanymi aktorami i aktorkami? Wszyscy na różnych etapach kariery stwierdzili, że spróbują swoich sił w pisaniu poezji. Wyszło im to z różnym skutkiem, ale trzeba oddać im jedno. Próby przelania swoich emocji na papier, zwłaszcza tych utajonych i intymnych, zasługują na uznanie. Celebryci udowadniają nimi, że są ludźmi z krwi i kości, a nie sztucznymi personami wykreowanymi przez media i blask reflektorów. Eksponują swoje słabości, a do tego pokazują, że pewne doświadczenia – tęsknota, melancholia albo zagubienie – pozostają uniwersalne. Nie uchroni od nich ani rozpoznawalność, ani spore oszczędności na koncie.

Tomik Directing Herbert White James Franco ukazał się w 2014 roku. / Graywolf Press / materiały prasowe

Nowy start Megan Fox

Do grona wyżej wspomnianych postaci właśnie dołączyła Megan Fox. Amerykanka zdecydowanie nie narzeka na brak ekranowych wyzwań. Ostatnio zagrała jedną z głównych ról w thrillerze Johnny & Clyde Toma DeNucciego. Wcieliła się tam w postać Alany Hart, właścicielki dochodowego kasyna, które zamierzają obrabować tytułowi bohaterowie. We wrześniu zobaczymy ją zaś boku Jasona Stathama, 50 Centa i Sylvestra Stallone’a w czwartej części Niezniszczalnych. Na premierę czekają także inne projekty z jej udziałem: dokument 3D Naya Legend of the Golden Dolphins oraz fantastycznonaukowy thriller Subservience. Mimo tylu obowiązków gwiazda znalazła czas na to, żeby sprawdzić się na nowym polu.

Zwiastun filmu Johnny & Clyde Toma DeNucciego, w którym wystąpiła Megan Fox

Wiersze upstrzone czarnym humorem

Pierwszy tomik poetycki Megan Fox ukaże się 7 listopada nakładem Gallery Books – tego samego imprintu, który chwilę wcześniej zaprezentuje wyczekiwaną autobiografię Britney Spears. O przesłaniu i charakterze książki wiele mówi jej całkiem prowokacyjny tytuł. Pretty Boys Are Poisonous (w dosłownym tłumaczeniu: Piękni chłopcy są toksyczni), kolekcja ponad siedemdziesięciu wierszy, to introspektywna rewizja nie zawsze udanych związków damsko-męskich. Zgodnie z zapowiedzią wydawcy w krótkich formach nie zabraknie czarnego humoru, ale i fragmentów rozdzierających serce. – To mocny debiut jednej z najbardziej znanych kobiet naszych czasów zachwala publikację na Amazonie oficyna. Promocja idzie najwyraźniej całkiem nieźle, bo tomik od kilku dni okupuje pierwsze miejsce w kategorii Love & Erotic Poetry.

Okładka tomiku Pretty Boys Are Poisonous Megan Fox / Gallery Books / materiały prasowe

Moja wolność wreszcie kwitnie

W sprawie nadchodzącego wielkimi krokami zbioru głos zabrała także sama autorka. – Napisałam te wiersze, żeby wyplenić z siebie chorobę, która zakorzeniła się we mnie przez moje milczenie. Spędziłam całe życie na dochowywaniu tajemnic mężczyzn. Boli mnie ciało od dźwigania ciężaru ich grzechów. Na tych stronach moja wolność wreszcie kwitnie. Mam nadzieję, że zawarte tam słowa zainspirują innych do odkrycia własnej tożsamości i szczęścia. Stanie się tak, gdy użyjemy swojego głosu, żeby oświetlić to, co zostało zapomniane, ale nie zginęło bezpowrotnie w ciemności – tłumaczy.

Sprawdź też
Festiwal Wibracje

Queerowa poezja to jej domena. Poznajcie Patrycję Sikorę, autorkę tomiku Wszyscy o nas mówią!

Choć Megan Fox wcześniej nie mierzyła się z poezją, samo kwestionowanie patriarchatu i powiązanych z nim konwenansów nie jest jej zupełnie obce. W 2009 roku udzieliła głośnego wywiadu magazynowi Elle, w którym sprzeciwiła się zachowaniom niektórych mężczyzn, zwłaszcza tych niedojrzałych. – Jestem względem nich całkiem podejrzliwa. Po prostu ich nie lubię ani im nie ufam stwierdziła wówczas. Dziś Amerykanka, otwarcie wyoutowana jako osoba biseksualna, pozostaje w związku z Machine Gun Kellym. Para wspólnie pracowała nad teledyskiem Bloody Valentine oraz scenariuszowym debiutem rapera, Taurus. Być może to właśnie zdrowa, szczęśliwa relacja zapewniła jej przestrzeń do wyciągnięcia wniosków z niełatwej przeszłości.

Zwiastun filmu Taurus, do którego scenariusz napisał Machine Gun Kelly

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone