Czytasz
Myslovitz świętuje – „Miłość w czasach popkultury” znów w sklepach

Myslovitz świętuje – „Miłość w czasach popkultury” znów w sklepach

Myslovitz Miłość w czasach popkultury

25-lecie obchodzi się tylko raz. Myslovitz robi to z przytupem – najpierw trasa koncertowa, a teraz reedycja szlagiera Miłość w czasach popkultury.

Miłość w czasach popkultury Myslovitz jest nie do podrobienia

Przez jednych nazywany jest polskim Radiohead, niektórzy widzą w nim Oasis, a jeszcze inni brata bliźniaka grupy Rotary. Do kogo by go nie przyrównać, jedno jest pewne – zespół Myslovitz to już legenda. Mimo że pierwsze trzy albumy wydane w latach 90. przyniosły mu umiarkowany rozgłos, to i tak błyskawicznie został okrzyknięty nadzieją polskiego rocka.

Miłość w czasach popkultury szybko stała się pozycją kultową. Krótko po premierze albumu, słuchacze może i nie byli nim wybitnie zachwyceni, ale z upływem czasu zaczął zyskiwać w ich uszach. Długość dźwięku samotności okrzyknięto hymnem ówczesnej emo młodzieży, Myslovitz na dobre zagościł w rozgłośniach radiowych, a nowy album zdobył aż trzy Fryderyki oraz sprzedażowe złoto i platynę.

Po ponad dwóch dekadach od premiery płyta ani trochę nie straciła na świeżości. Zmieniło się natomiast jedno – jej dostępność. Wszyscy chcący nabyć fizyczną kopię wydawnictwa na CD muszą liczyć się z cenami jak za białego kruka. W 2009 roku do sklepów trafiła co prawda reedycja z niepublikowanymi wcześniej wersjami demo wybranych utworów, ale rozeszła się błyskawicznie. Niebawem wszystko może się zmienić, bo Miłość w czasach popkultury Myslovitz znów trafi na półki, dzięki wyjątkowemu jubileuszowi.

Myslovitz świętuje 25 lat od premiery płyty Miłość w czasach popkultury. Będą koncerty

Miłość można kupić

Miłość w czasach popkultury obchodzi 25. urodziny! Właśnie z tej okazji powstała specjalna edycja albumu, która ukaże się 23 lutego. Tym razem na fanów czekać będzie podwójny, przezroczysty winyl, opakowanie typu gatefold i koperty z tekstami piosenek. Miłośnicy płyt kompaktowych ponownie będą mieć szansę nabyć krążek na 2 CD. Całość uzupełni ponadczasowa okładka autorstwa Ryszarda Horowitza.

Sprawdź też

To nie koniec niespodzianek. Również w lutym świętowanie 25-lecia przeniesie się na scenę. Wiosną Myslovitz wyruszy trasę koncertową, podczas której wykona Miłość w czasach popkultury w całości! W setliście nie zabraknie też kawałków z innych albumów, w tym z najnowszego, Wszystkie narkotyki świata, nagranego z nowym wokalistą, Mateuszem Parzymięsą. Formacja wystąpi wiosną w piętnastu polskich miastach, zahaczając na chwilę poza granice kraju o Manchester, Londyn i Dublin. Złe wieści są takie, że bilety na wszystkie wydarzenia się wyprzedały, ale kto wie – być może koncerty powrócą jesienią.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone