Czytasz
Na żywo czy online? 7 koncertowych cykli, w których warto wziąć udział

Na żywo czy online? 7 koncertowych cykli, w których warto wziąć udział

Kamp! premiera klip teledysk Play Me Hard pandemia techno romantic

Lato w pełni, wszyscy staramy się odpowiedzialnie i z rozsądkiem korzystać z miejskich dobroci. Jednym z nich są bez wątpienia koncertowe cykle odbywające się w plenerze, z ograniczoną liczba widzów, a niekiedy też transmitowane na żywo.

Żebyście nie musieli dłużej szukać, postanowiliśmy zebrać dla Was najciekawsze serie wydarzeń, na których złapiecie czołówkę polskiej alternatywy, hip-hopu czy elektroniki. Zaczynamy od Trójmiasta, lecimy przez Warszawę, aż trafiamy na Śląsk. Pamiętajcie – wychodźmy odpowiedzialnie i stosujmy się do wszystkich nadal obowiazujących zasad sanitarnych!

Lato na Pradze

Na żywo czy online? 7 cykli koncertów, w których warto wziąć udział

Jedna z serii, która pojawiła się na szybciej i w zasadzie zdominowała koncertowe wydarzenia w stolicy. W specjalnie przygotowanej letniej strefie Pragi Centrum odbywają się nie tylko koncerty, ale również stand-upy, a na miejscu czekają na Was atrakcje gastronomiczne, leżaki i zwyczajnie bardzo przyjemna przestrzeń. W najbliższym czasie w ramach Lato na Pradze zagrają m.in. Bass Astral, Natalia Nykiel, Sorry Boys, Smolasty, Krzysztof Zalewski czy Król i Bitamina. Przedni skład!

Ring Ring

Lunapark to jedna z oryginalniejszych nadwiślańskich miejscówek. W tym roku jednym z gwoździ programu jest tam Ring Ring. Cykl, o którym pisaliśmy już w osobnym artykule to połączenie elektroniki i rapu. Już dzisiaj wystąpi tam czeski muzyczny wariat Ventolin, a w kolejnych odsłonach spodziewajcie się m.in. Baascha, Piernikowskiego, zespołu KAMP! czy Miłego ATZ.

Kato Lato

Wycieczka na Śląsk i wizyta w jednej z najciekawszych katowickich lokalizacji – na Placu Festiwalowym MCK. Za nami pierwszy weekend, podczas którego zagrały zespoły Bitamina i Pidżama Porno. Co czeka nas lada moment? M.in. KęKę, Kwiat Jabłoni, Paluch, Jan Rapowanie, Clock Machine i Nosowska. Dzieje się!

Live + Stream Festival

A to z kolei hybrydowa opcja – dla tych, którzy wolą pozostać w domach i dla tych, którzy cenią sobie doświadczenia na świeżym powietrzu, zaraz przed sceną. W ramach Live + Stream Festival wystąpią m.in. Mikromusic, Sonbird, Fisz, Ania Rusowicz, Baasch i Mrozu. Gdzie? Butelkownia, Centrum Praskie Koneser. Do zobaczenia na miejscu i przed ekranami!

Letnia Scena Muzyczna

Sprawdź też
Blood Orange Call Me By Your Name Guadagnino Hynes Kid Cudi serial
Blood Orange napisał muzykę do nowego serialu reżysera Call Me By Your Name

A tutaj propozycja dla tych, którzy w muzyce szukają mniej oczywistych brzmień i lubią odkrywać nowe projekty. W nowej miejscówce Komuny/Warszawa odbywać się będzie Letnia Scena Muzyczna. Jakiś czas temu rozmawialiśmy z organizatorami o lipcowym programie, a teraz poznaliśmy część tego, co będzie działo się w sierpniu. Giorgio Fazer, Nagrobki, Warszawskie Combo Taneczne i ŻAL – to tylko część artystów, jakich posłuchamy przy Emilii Plater.

Koncerty z Winiary Bookings

Ekipa Winiary Bookings również zareagowała sprawnie na zniesienie obostrzeń i w zasadzie od samego ich początku odpaliła plenerowe koncerty. W wakacje usłyszymy jeszcze wiele dobrego – w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu szykują się naprawdę mocne strzały. Jakie? Wystarczy wymienić Palucha, KęKę, Brodkę, Karasia/Roguckiego czy Żabsona i Sanah. Do wyboru, do koloru.

SCG Park

A to jeden z najświeższych cykli. Plaża, morze, jod i oczywiście Ulica Elektryków. To tam (dokładnie w Plenerze 33) odbędzie się seria koncertów SGC Park, w ramach której zobaczymy np. Rosalie. i Mery Spolsky. Czekamy na więcej!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone