Czytasz
Wybraliśmy najlepsze farmy dyniowe w Warszawie (i nie tylko!)

Wybraliśmy najlepsze farmy dyniowe w Warszawie (i nie tylko!)

Przygotowaliśmy dla was listę miejsc, które warto odwiedzić. Są tu farmy dyniowe, tematyczne instalacje i jedno wyjątkowe gospodarstwo.

Kto z was nie marzył o zdjęciu wśród dyń? To jesienne warzywo co roku robi furorę w internecie. W restauracjach i kawiarniach pojawiają się produkty z dyń, a ludzie przyozdabiają nimi swoje mieszkania. Dyniowy klimat obecny jest z nami przez większość jesieni.

Westfiled Arkadia 

farmy dyniowe
Farmy dyniowe: Westfield Arkadia, fot. materiały promocyjne

W centrum Warszawy powstała farma dyń! Do tej pory większość obiektów tego typu umiejscowione było na obrzeżach Warszawy albo poza jej granicą. Arkadia wyszła temu naprzeciw i na trawniku przed centrum handlowym znajdziecie niezwykłą ekspozycję. Poza pomarańczowym krajobrazem znajdziecie tu również labirynt, selfie pointy i pyszne jesienne wyroby z dyni. Jeżeli poszukujecie okazu do domu to znajdziecie go właśnie tutaj! Zarówno wstęp na teren jak i wszystkie atrakcje są bezpłatne. Czego chcieć więcej?

Adres: al. Jana Pawła II 82.

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 22:00.

Pumpkin Farm Powsin

Farmy dyniowe: Pumpkin Farm Powsin

To najpopularniejsza farma w internecie, ale czy najlepsza? Zlokalizowana jest zaraz przy głównej drodze na wyjeździe z Warszawy. Poza tonami pomarańczowych warzyw znajdziemy tu mini-zoo z królikami, alpakami i ozdobnymi ptakami, labirynt ze słomy w którym odbywa się mini disco, a także pole z rosnącymi dyniami. Na całym terenie ustawione są genialne dekoracje, dodające jesiennego klimatu. Napijemy się tu ciepłej herbaty i kawy oraz przekąsimy szybkie jedzonko z food trucków. W sklepie dostępne są dynie jadalne i ozdobne. Wstęp kosztuje 28 zł. Potrzebujemy was jeszcze jakoś zachęcać? 

Adres: ul. Drewny 17.

Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 17:00.

Dynioland Wieliszew 

Farmy dyniowe: Dynioland, fot. materiały promocyjne

Ta farma położona jest w malowniczym miejscu na terenie rezerwatu leśno-łąkowego Wieliszewskie Łęgi tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Głównym zamysłem farmy jest łączenie edukacji z natura. W Dyniolandzie znajdziemy wiele dziko rosnących drzew i krzewów. Na miejscu znajduje się park linowy dla najmłodszych i wiele małych zwierzątek. W food truckach znajdziemy słynne Pumpkin Spice Latte i inne dyniowe przysmaki. Cena za wstęp wacha się między 15 zł a 25 zł. Nie ma na co czekać! Jest to idealne miejsce do relaksu i odpoczęcia od wielkomiejskiego życia.

Adres: ul. Willowa, Wieliszew.

Godziny otwarcia: sobota – niedziela 10:00 – 18:00.

Gospodarstwo Ludwik Majlert

farmy dyniowe
Gospodarstwo Ludwik Majlert, fot. materiały promocyjne

To dość nietypowe miejsce na naszej liście. Nie jest zwykła farma dyń a rodzinne gospodarstwo prowadzone przez rodzinę Pana Ludwika od przekazywane z pokolenia na pokolenie. Rodzina współpracuje z innymi gospodarstwami i lokalami w Warszawie. Dzięki temu znajdziemy tu dziesiątki rodzajów dyń i wiele warzyw i owoców. Świeże pieczywo z Mąka i Woda, oleje od Smak Natury, nabiał z gospodarstwa Piotr Rawski czy kombucha z Brothers & Sisters. Nie ma lepszego miejsca na rodzinny wypad po zdrowie i ekologiczne produkty. 

Adres: Wyspiarska 45.

Sprawdź też
bvdy47

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 8:00 – 15:00, sobota 7:00 – 14:00.

Galeria Północna 

farmy dyniowe
Farmy dyniowe: Galeria Północna, fot. materiały promocyjne

Dyniowy ogród na dachu galerii to niezwykle barwne miejsce. Teren ozdobiony jest dyniami w rożnych kolorach i zwierzątkami wykonanymi ze stogów siana. Zagracie tutaj w dyniowe warcaby i odwiedzicie tajemnicze domki. Teren wyróżnia ogromna dyniowa wieża i nastrojowe girlandy. W edu-strefie dowiecie się więcej o tym warzywie a w dyniowym domku skosztujecie miąższu z tego warzywa i nabędziecie sztukę dla siebie. Galeria przygotowała również specjalny konkurs fotograficzny w którym możecie wygrać kartę podarunkowa do wykorzystania w centrum handlowy. Oczywiście wstęp jest darmowy. Nie ma na co czekać!

Adres: Światowida 17.

Godziny otwarcia: poniedziałek – sobota 10:00 – 22:00, niedziela 10:00 – 21:00.

Kochasz dynie? Tu wypijesz Pumpkin Spice Latte

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone