Czytasz
Brytyjskie rapy, baskijski rytm… Oto nowi artyści na FEST Festivalu!

Brytyjskie rapy, baskijski rytm… Oto nowi artyści na FEST Festivalu!

FEST Nowi Artyści

FEST Festival ma kolejne ogłoszenia! Kim są nowi artyści w line-upie jednego z najbardziej wyczekiwanych festiwali tego lata? Przekonajcie się!

Po ostatnich potężnych ogłoszeniach FEST Festival nie zwalnia tempa. Mamy gruby rzut dużych nazwisk! Nowi artyści naprawdę zaskakują eklektycznością.

Nowi artyści FEST Festivalu

Na pierwszy ogień leci dzisiaj producent i wokalista Frank Leen. Dotychczasowe współprace z artystami takimi jak choćby Szczyl, Gedz, CatchUp czy Vae Vistic pokazują, że zależy mu poszerzaniu rapowej formuły i przełamywaniu granic. To zresztą słychać w jego solowej twórczości, której jest dużo bliżej do emocjonalnego, alternatywnego r’n’b. Frank zaprezentuje się na FEST Festivalu w czwartek 10 sierpnia.

Nowi artyści FEST

Choć muzykę tego duetu najczęściej kojarzy się z przebojowością house’u, to ich horyzonty są dużo szersze. Zespół chętnie flirtuje chociażby z muzyką brazylijską czy afrykańską. Tak, to prawda, na FEŚCIE wystąpi w tym roku Sofi Tukker!

Nowi artyści FEST

Rap z UK

Gdy ktoś wymienia wśród swoich inspiracji Chief Keefa, The Beach Boys czy Basshuntera, to efekty muszą być ciekawe. Bladee, bo o nim mowa, wpadnie do nas w kluczowym momencie swojej kariery. Trzon innowacyjnego Drain Gangu nie uznaje podziałów gatunkowych. Już dawno wyszedł z cloud rapu, by eksperymentować z alternatywnym r’n’b, hyperpopem, a nawet gotyckimi i nowofalowymi brzmieniami.

Jest także dyrektorem kreatywnym założonej przez Yung Leana marki Sadboys Gear. W 2022 roku wydał dwa albumy: Crest nagrany wspólnie z Ecco2K oraz solowy Spiderr. Swoje niekonwencjonalne pomysły zaprezentuje w czwartek 10 sierpnia na FEST Festivalu.

Nowi artyści FEST

Kolejnym ogłoszeniem z Wysp jest Aitch! Jeszcze pięć lat temu pracował na budowie u swojego dziadka. Jego freestyle’owe nagrania na YouTubie zaczęły jednak wykręcać coraz większe liczby. W 2023 roku ten młokos z Manchesteru nie musi już biegać w kasku na wysokościach, bo jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich raperów. Na liście featów 23-latka znajdują się między innymi Ed Sheeran, Anne-Marie, Stormzy czy AJ Tracey. Można spodziewać się, że na jego koncercie w sobotę 12 sierpnia usłyszymy kawałki nagrane ze wszystkimi wymienionymi.

Nowi artyści FEST

Kryształowi Wojownicy

Następny zespół czerpie pełnymi garściami z londyńskiego, tanecznego pulsu i inspiruje się tradycyjną muzyką baskijską. Na FEŚCIE w tym roku wystąpią Crystal Fighters! Brytyjsko-hiszpański kolektyw zaczerpnął swoją nazwę od niedokończonej opery, którą przed laty pisał dziadek współzałożycielki grupy. Ich czwarty i jak na razie ostatni pełnoprawny album ukazał się w 2019 roku. Mamy więc już prawo wypatrywać nowego materiału. Sprawdzimy to w sobotę 12 sierpnia.

Nowi artyści FEST

Vito z nowym materiałem

Włoska ksywka, aktorska kariera w Niemczech oraz polskojęzyczne piosenki, które zrobiły furorę w naszym kraju. Mateusz Dopieralski, czyli Vito Bambino najchętniej określa się po prostu mianem Europejczyka. Solowa kariera lidera Bitaminy to pasmo samych sukcesów. Fani i fanki kochają go jednak przede wszystkim za oryginalne teksty oraz sprawne łączenie popowego soulu z indie popem. Co więcej, wielkimi krokami nadciąga jego kolejny album pod tytułem Pracownia. Tę i poprzednie dzieła Vito usłyszymy na żywo już 10 sierpnia!

Sprawdź też
eurowizja rosja

Nowi artyści FEST

Kangurzątko

ROO PANES, a w zasadzie Andrew Panes, posługuje się pseudonimem z dzieciństwa, gdy był porównywany do kangurzątka znanego z opowieści o Kubusiu Puchatku. Nic więc dziwnego, że nostalgia jest jednym z kluczowych motywów twórczości tego artysty. Jego znakiem rozpoznawczym jest głęboki, pełen ciepła wokal. Wspomnianego ciepła w dużych ilościach możemy się też spodziewać na jego nadchodzącej, czwartej płycie o tytule The Summer Isles. ROO wystąpi na FEŚCIE już w piątek 11 sierpnia.

To nie koniec ogłoszeń, NO BO…

Ostatnim dzisiejszym ogłoszeniem jest Bonobo! Niekwestionowany król chillowej, organicznej elektroniki pprzyjedzie zaprezentować nam album Fragments. Twórczość tego artysty na ogół kojarzy się z relaksem i komfortem, ale jego występy na żywo to intensywne, angażujące misteria. Simon Green zawita na FEST Festival w piątek 11 sierpnia.

Które utwory Bonobo chcemy usłyszeć na FEST Festivalu 2023? Oto nasze wybory!

Niepowtarzalna miejscówa

FEST Festival już po raz czwarty przetransformuje bardzo rozległy teren chorzowskiego Parku Śląskiego w pełne magii, widowiskowe miasteczko festiwalowe. FEST nie kusi jednak tylko dźwiękami, ale także okazją do spędzania czasu w otoczeniu zachwycającej scenografii, odpoczynku w klimatycznych strefach chilloutu lub poszerzenia horyzontów na różnych warsztatach i dodatkowych aktywnościach dostępnych na miejscu.

Środek sierpnia to ten moment w roku, w którym realizujemy marzenia i tworzymy najbardziej barwne wydarzenie w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się pomiędzy 9 a 13 sierpnia 2023 w Chorzowie.

Karnety na FEST Festival znajdziecie w tym miejscu!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone