Czytasz
Futurystyczny pop, świeży trap… Oto nowi artyści Tauron Nowa Muzyka!

Futurystyczny pop, świeży trap… Oto nowi artyści Tauron Nowa Muzyka!

Koncerty Polska 2023

Tegoroczny festiwal w Katowicach został właśnie wzbogacony o bardzo eklektyczny zestaw twórców. Podczas ciepłych, czerwcowych nocy usłyszmy między innymi futurystyczny pop, nieoczywiste techno i świeży trap. Ponadto pojawi się też szczypta psychodelicznego rocka i post-punku!

Aż chce się zakrzyknąć: nowi artyści Tauron Nowa Muzyka! Szał dzisiejszych ogłoszeń rozpoczyna postać bardzo dobrze znana katowickiej publiczności. Hudson Mohawke, twórca niebywale istotny dla współczesnych brzmień elektronicznych i trapowych, zagra na tegorocznym festiwalu.

Wcześniej grał już dwukrotnie, najpierw jako newcomer w 2009 roku oraz trzy lata później w duecie TNGHT. W tym roku powraca z nowym materiałem o tytule Cry Sugar. Jego pokręcone brzmienie opiera się na neonowych barwach syntezatorów i ciężkich basach w akompaniamencie kreskówkowych efektów dźwiękowych. Pamiętajmy też, że HudMo produkował muzykę dla takich legend jak Kanye West czy Drake. W czerwcu w Katowicach ponownie zaprezentuje wyprzedzające swój czas brzmienia ze styku trapu, future bass i hip-hopu!

Nowi artyści Tauron Nowa Muzyka

Subtelny Soul i nieoczywiste połączenia

Świeży styl zaprezentuje także Biig Piig, czyli jedna z aktualnie najciekawszych wokalistek w Wielkiej Brytanii. Pochodzi z Irlandii, ale swoje młode lata spędziła w Hiszpanii. Dlatego właśnie łączy międzynarodową, dwujęzyczną mieszankę wpływów, na którą składają się hip-hop, R&B, muzyka taneczna i poruszający soul.

Nowi artyści Tauron Nowa Muzyka

Zupełnie odmiennymi brzmieniami zaznaczy swoją obecność Kerala Dust. To trio łączy wpływy psychodelicznego rocka, bluesa i techno. Choć brzmi to szalenie, to w tym przypadku udało się uzyskać spójną całość. Utwory przywodzą na myśl klubowe remiksy nagrań hipisowskich klasyków. Zespół będzie prezentował na żywo swoje ostatnie dzieło Violet Drive.

Nowi artyści Tauron Nowa Muzyka

Elektronika nadal na czele

Acid Pauli zadba z kolei o jakościowe brzmienie techno. Jako wyjątkowo wszechstronny muzyk czuje się równie dobrze podczas występów w lokalnych klubach, jak i na plenerowych koncertach. Ponadto zadziorne brzmienia na styku techno, electro i IDM zaprezentuje Animistic Beliefs. To duet queer z Rotterdamu, który zdobył uznanie dzięki dostarczaniu niebywałej ilości energii podczas występów na żywo. Co więcej, za ich twórczością stoi idea animizmu, wywiedziona z rdzennych systemów wierzeń. Zakłada ona, że wszystkie przedmioty, stworzenia i miejsca mają swoją duchową esencję.

Sprawdź też

Nowi artyści Tauron Nowa Muzyka

Last, but not least

Dzisiejsze ogłoszenia zamyka PVA, trójka niebywale zdolnych muzyków z południowego Londynu. Łączą oni mocny puls muzyki elektronicznej z surową energią żywego grania, dlatego szybko stali się kluczowymi graczami na londyńskiej scenie indie. Zespół ma na swoim koncie sporo imponujących osiągnięć. Na przykład remix Talks z ich EP-ki z 2019 roku został nominowany do Grammy. Ich koncerty to totalnie niezapomniane doświadczenie.

Bilety na Tauron Nowa Muzyka znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone