Czytasz
Kolejni artyści w line-upie festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Kolejni artyści w line-upie festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Inne Brzmienia

Organizatorzy festiwalu Inne Brzmienia odsłonili nazwiska kolejnych artystów, którzy zagrają w czerwcu w Lublinie.

Pierwszym headlinerem tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia zostałą legendarna formacja Ministry. Zespół założony w 1981 roku w Chicago uznawany jest za prekursora industrial metalu. Dzisiaj poznaliśmy kolejnych dwóch artystów, którzy pojawią się wczesnym latem w Lublinie.

Do składu dołączyli – duet Alexander Hacke i Danielle de Picciotto oraz ikona sceny dubowej Brain Damage. Muzyka osobliwego duetu to wypadkowa inspiracji zarówno z literatury, sztuk wizualnych, poezji, jak i z dźwięków i obrazów zaczerpniętych wprost ze świata natury. De Picciotto to amerykańska multiinstrumentalistka, która pod koniec lat 80. przeprowadziła się do Berlina i uczestniczyła w artystycznej przemianie tego miasta. Hacke jest współzałożycielem i basistą kultowego zespołu Einstürzende Neubauten.

Z kolei Brain Damage kojarzony jest z przeżywającą renesans sceną dubową. Martin Nathan obchodzi w tym roku 20-lecie działalności muzycznej. Producent, DJ i animator francuskiej sceny dubowej już w latach 90-tych, jako jeden z pierwszych nad Sekwaną, grał live acty, będąc jednym z prekursorów i liderów całego ruchu. Przez kolejne lata artysta nagrywał i występował z takimi ikonami jak choćby Zion Train, High Tone czy Alpha & Omega.

Sprawdź też
wystawy

Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 27-30 czerwca w Lublinie.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone