Czytasz
Olivia Rodrigo pobiła rekord. „Sour” to najczęściej streamowany album Spotify!

Olivia Rodrigo pobiła rekord. „Sour” to najczęściej streamowany album Spotify!

Olivia Rodrigo Sour

Olivia Rodrigo ma się z czego cieszyć – jej debiutancki album Sour jest najczęściej streamowanym albumem artystki w historii Spotify.

Miliardy na koncie

Jak duży sukces komercyjny odniosła Olivia Rodrigo z albumem Sour? Zawierający 11 utworów krążek zgromadził aż 12,32 miliarda odtworzeń na Spotify. Sam przebój Drivers License stanowi około 18 procent tej liczby. Dla porównania – wydany przed kilkoma miesiącami materiał Guts (12 kawałków) osiągnął łącznie 2,95 miliarda odtworzeń. Warto przy tym zaznaczyć, że 964 miliony to zasługa singla Vampire.

Podczas występu w Londynie Rodrigo zwróciła się do publiczności, podkreślając, jak ważny jest dla niej poprzedni album. – Zrobiłam go w swojej sypialni i w garażu mojego producenta. Nie spodziewałam się, że ktokolwiek poza moją mamą i najbliższymi przyjaciółmi go posłucha. Ale okazało się, że wiele osób utożsamia się z uczuciami, o których mówiłam – powiedziała wzruszona 21-letnia artystka.

Olivia Rodrigo i afera o antykoncepcję. O co poszło?

Olivia Rodrigo: kontrowersje związane z Sour

Po premierze wydawnictwa najwięcej mówiło się o rzekomych plagiatach. Hayley Williams z Paramore i były członek zespołu Josh Farro zostali dodani jako autorzy piosenki Good 4 U przez rzekome podobieństwo do Misery Business z 2007 roku.

Sprawdź też
Asap Rocky

Innym przypadkiem była możliwa zbieżność elementów Brutal z Pump It Up Elvisa Costello z 1978 roku. Costello nie podjął działań prawnych, ale też nie pojawił się w creditsach popularnej piosenki Rodrigo. Stwierdził bowiem, że w rocku można wziąć kawałki czegoś i zrobić z nich coś zupełnie innego.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone