Palionek do picia, Palionki do chrupania. Przetestowaliśmy nowe produkty od influencera
Kolektywny umysł członków redakcji Going. MORE
Napoje w dwóch smakach i chrupki ketchupowe znaleźliśmy w sklepach sieci Żabka. Jak wypadła ich degustacja?
Palionek i Palionki. Co warto o nich wiedzieć?

Bambi sygnowała swoją twarzą chrupki kukurydziane, Kizo — batoniki, pizzę mrożoną i słodkie kremy do smarowania, a GenZie, Trzech Króli i Ekipa — słodkie donuty. Kolektyw DRE$$CODE wprowadził do sprzedaży limitowaną odsłonę napoju gazowanego ChaiTea, zaś Wojan — autorskiego Wojanka. Każdy z tych produktów szybko schodzi z półek głównie dzięki młodym klientom. To oni, fani popularnych raperów, influencerów i vlogerów, są gotowi zdobyć wszystko, co polecają idole.
Do gwiazd polskiego Internetu szturmem podbijających rynek spożywczy dołączył właśnie Palion. Autor płyt Tryb kreatywny i Kolory zadbał o to, by do sklepów sieci Żabka wprowadzić zarówno coś do jedzenia, jak i do picia. Przygotowując produkty, połączył siły z dwiema większymi firmami: TBM Snacks i Zbyszko Company. Co zrodziło się z tej współpracy?
Palionki. Święto ketchupu
Z 70-gramowego opakowania Palionków do kupujących uśmiecha się creeper — jeden z najbardziej charakterystycznych mobów w Minecrafcie, z którego gameplaye regularnie nagrywa youtuber. Zielona, bezgłośna postać sieje spustoszenie w sandboksowym uniwersum, inicjując mniejsze i większe wybuchy. W sklepach na szczęście pozostaje niegroźny, a jedyna eksplozja, za którą odpowiada, to ta smakowa.
Ketchupowe chrupki są dość stonowane, przypominając nieco wspomniane Bambiszonki albo Przysnacki. Od tych drugich różnią się za to kształtem i twardością. Przypominają zaokrąglone sześciany i łatwiej się je chrupie. Cena jednej paczki Palionków wynosi 4,99 zł.
Palionek razy dwa. Egzotyczne orzeźwienie
Napój Palionek, w odróżnieniu od słonej przekąski, jest dostępny w dwóch wariantach — dragonfruit & borówka i figa kaktusowa. Bazą obu jest zagęszczony sok z jabłek, którego kwaskowość przełamuje słodycz. Mimo że produkt zawiera sporo cukru (4,9 g na 100 ml), nie jest przez to mdłym ulepkiem. Co ważne, jego smaku nie poprawiają sztucznie konserwanty.
Palionek trafia do klientów w plastikowych butelkach o pojemności 330 ml. Mają tzw. korek-niekapek, więc można spokojnie zabrać je do szkoły albo na wycieczkę. Za jeden napój zapłacimy 4,50 zł i kaucję w wysokości 50 groszy.

Show z pełnym brzuchem
Oba produkty trafiły na rynek w przeddzień kolejnej trasy koncertowej Paliona. Tournée po Polsce rozpocznie się 9 maja we Wrocławiu i zakończy 7 czerwca na Letniej Scenie Progresji. Trzonem setlist występów będą piosenki z wydanych w grudniu Kolorów, ale na żywo powinniśmy również usłyszeć wcześniejsze przeboje youtubera — Ale ale, Zielone albo USA.
Kolektywny umysł członków redakcji Going. MORE

