Czytasz
Papugi z ZOO poddane resocjalizacji z powodu wyzywania odwiedzających

Papugi z ZOO poddane resocjalizacji z powodu wyzywania odwiedzających

Papugi

Papugi z brytyjskiego ogrodu zoologicznego będą resocjalizowane. Powodem jest ich nieprzyzwoite zachowanie. Ptaki notorycznie używają wulgarnego języka, obrażając przy tym gości ZOO, a czasem nawet śmiejąc się z tego.

Jeśli internetowy hejter nie zranił dziś waszych uczuć, to zrobią to papugi. W Lincolnshire Wildlife Park w Wielkiej Brytanii w 2020 roku podjęto decyzję o usunięciu pięciu szarych papug. Przyczyną był ich wulgarny sposób wyrażania się – ptaki notorycznie przeklinały i obrzucały zwiedzających ZOO obelgami. Wcześniejsze działania okazały się nieskuteczne, dlatego władze parku zdecydowały o wprowadzeniu nowego planu.

Zgodnie z doniesieniami BBC w pierwszej kolejności papugi, które używały nieprzyzwoitego języka, zostały odseparowane od reszty stada. Kierownictwo Lincolnshire Wildlife Park miało nadzieję poprawić ich zachowanie. Jak wskazuje dyrektor parku, Steve Nichols, w rozmowie z CNN: Słownictwo tych ptaków było szokujące. To nie były zwykłe przekleństwa – były to bardzo ostre wyzwiska. W późniejszym czasie do tych papug dołączono jeszcze trzy inne. Odizolowanie ptaków jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Wulgarne papugi podpuszczały się nawzajem, co sprawiło, że 23 stycznia podjęto decyzję o zastosowaniu nowej metody resocjalizacji.

Władze umieściły w jednej klatce osiem najbardziej wulgarnych papug wraz z 92 innymi ptakami, które nie używały nieprzyzwoitego języka. Jak zauważa Nichols: Jeśli nasza strategia przyniesie skutek, ptaki nauczą się korzystać z przyjemnych wyrażeń, które są charakterystyczne dla innych papug w stadzie. Jeżeli jednak skutkiem będzie to, że pozostałe 92 ptaki zaczną przeklinać, to będziemy mieli do czynienia z ptaszarnią tylko dla dorosłych.

Ryzyko jest więc spore. Władze ZOO zwracają się z apelem do odwiedzających. Jak zauważa jeden ze wspomnianych portali, papugi są zwierzętami naśladującymi dźwięki, które słyszą. Sześć z nich ma męskie głosy, a dwie brzmią jak kobiety. Niektóre z ptaków, naśladując reakcje zwiedzających, śmieją się nawet po wypowiedzeniu przez siebie obelg.

Sprawdź też
Głupie ptaki polski

W Lincolnshire Wildlife Park zostały umieszczone tablice ostrzegające odwiedzających o wulgarnym zachowaniu. W swoim komunikacie zarządzający apelują, by nie zachęcać ptaków do używania wulgarnego języka.

Czytajcie więcej o niecodziennych fenomenach przyrodniczych tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone