Czytasz
Playlista: Jan – Rapowanie i jego nierapowe zajawki

Playlista: Jan – Rapowanie i jego nierapowe zajawki

Jan-Rapowanie

Jan-Rapowanie, dla wielu nazwisko ciągle nowe, choć pierwszy materiał zaprezentował w 2016 roku na mixtapie “Notabene Mixtape” – już wtedy zwrócił na siebie uwagę sporej części obserwatorów polskiej rapowej sceny. W tym roku jako reprezentant SB Maffija wydał debiutanckie LP,  “NOCNA ZMjANA” nagrane we współpracy z producentem NOCNY. Siła jego tekstów leży w dojrzałości nie tak często spotykanej u 20-letnich artystów – raper opowiada swoim słuchaczom historie osadzone na naturalnym gawędowym flow. My pytamy go o o pozarapowe fascynacje, które pomogły w ukształtowaniu jego muzycznej (i nie tylko) tożsamości. 

Son Lux – Easy

“Ten utwór pokazał mi mój wychowawca w liceum. Ciarki, kolosalne wrażenie, poczucie delikatnej hipnozy. Na każdy dźwięk czekam tu z zapartym tchem. Utwór bardzo złożony muzycznie, a jednocześnie sprawiający wrażenie minimalistycznego i dosyć surowego (przynajmniej dla mnie, ale ja się nie znam na muzyce) pomógł mi nazwać wiele rzeczy od strony technicznej, co przydaje się w kontakcie z producentami.”

Adryiano – On My Side

“Ten numer bardzo zainspirował mnie do zmian. Wszelkich. Jest dla mnie genialnym podkładem pod myślenie, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Ma w sobie z jednej strony coś ciepłego, a z drugiej sprowadzajacego mnie na ziemię. Z jednej strony mówi do mnie “wszystko jest ok”, a z drugiej “bądź rozsądny”. Czas, który spędzam z tym numerem, jest dla mnie zazwyczaj bardzo płodny koncepcyjnie.”

Rysy – Brat

 

“Bez ogródek – ten utwór bardzo mocno pobudził we mnie wrażliwość artystyczną. Kiedy go usłyszałem, uznałem, że muzyka jest historią, że dźwięki mogą mówić. Polecam każdemu takie przeżycie. Nie chodzi mi o zabawę przy muzyce instrumentalnej, ale o słuchanie jej jako opowiadania. Bomba.”

Sedes – Pijany i prawdziwy


“Utwór wydawałoby się lirycznie wręcz prymitywny, ale ja w okresie nastoletniego buntu odnalazłem w nim przesłanie dla siebie (warto nadmienić, że zbiegło się to z początkami mojej działalności artystycznej). Poczułem, że cokolwiek by się nie działo, mam siłę, żeby zawsze być po prostu sobą, nie myśleć o narzucanych ramach, przyjętych normach, tylko robić wszystko w zgodzie z samym sobą.”

Siekiera – Siekiera

“Usłyszałem ten utwór jako bardzo młody człowiek. Pomimo całego uporządkowania jakie mnie wówczas cechowało, chyba po raz pierwszy poczułem w sobie pierwiastek buntownika, który zdecydowanie towarzyszy mi do dzisiaj i ma wpływ na to jaką muzykę robię i jakiej słucham (choć może niezbyt często widać to gołym okiem)”.

W Going. kupisz bilety na premierowe koncerty najnowszego albumu Jan – Rapowanie!

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone