Czytasz
Polscy raperzy dowieźli na Walentynki. Czego możemy posłuchać?

Polscy raperzy dowieźli na Walentynki. Czego możemy posłuchać?

Walentynki

Walentynki przyniosły różnorodne manifestacje uczuć. Mamy antyromantyczne refleksje Zeamsone, nostalgiczne opowieści Gurala i nowość od Przyłuca.

Antywalentynkowy manifest

Zeamsone staje się coraz bardziej konsekwentny, jeśli chodzi o regularność wydawania nowej muzyki. W ciągu ostatnich dwóch lat zauważyliśmy, że w okresie letnim zawsze pojawiał się nowy album, a wydaje się, że ta tendencja będzie kontynuowana także w tym roku. Po premierze Perfidii oraz gościnkach w dniu zakochanych dostaliśmy nową solówkę.

nie jestem romantyczny to swoista odpowiedź na narastające trendy romantyczne, szczególnie zwiększające się w okolicach Walentynek. Raper oznajmił, że z natury nie jest romantyczny i nie potrzebuje wielkich gestów w relacji. Zamiast tego poszukuje spokoju i zrozumienia. Cały proces tworzenia tego utworu – od produkcji, przez tekst, mix, master, aż po reżyserię teledysku – był w pełni nadzorowany przez samego zainteresowanego.

Powrót po ponad dekadzie

Z okazji Walentynek Gural zaprezentował kontynuację Chcę Ci dać. To kolejny rozdział opowieści o miłości, która jest motywem przewodnim w wielu utworach muzycznych. W tekście raper otwarcie wyznaje swoje uczucia, podkreślając pragnienie dawania partnerce tego, co najlepsze. Chce być dla niej wsparciem i spełniać jej oczekiwania, co jest dla niego sensem i inspiracją do kontynuowania wysiłków.

Mimo upływu lat i życiowych przeciwności ich relacja nadal trwa, a to powód do dumy i radości. Fragment: Mercedes dziś rdzewieje na poboczu / Przejechał drogi szmat, by móc wreszcie to poczuć jest nawiązaniem do pierwotnej wersji utworu Chcę Ci dać (w pierwszej zwrotce pada wers: Moknie w trasie brudny mercedes-benz).

Sprawdź też
Kobiety rynek muzyczny

Nadal bijące serce

Twórczość Przyłuca obejmuje albumy takie jak Juniper oraz Homeless Boy, a także mixtape’y (Wszystko Zanim i RAW). Warto wspomnieć, że jego singiel Usta z 2020 roku zdobył status złotej płyty. Po ponad dwuletniej przerwie od ostatniego solowego wydawnictwa artysta powróci z nowym materiałem. Serce to trzeci singiel z nadchodzącej płyty LEON, która będzie mieć premierę w marcu 2024 roku.

Tym razem twórca zabrał nas w norweskie, mroźne krainy, w których opowiedział niebanalną miłosną historię.

Walentynki last minute? Oto nietypowe pomysły na randkę w stolicy

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone