Czytasz
Skolim, Sara James i kabarety. Jakie były najpopularniejsze filmiki z YouTube w 2022 roku?

Skolim, Sara James i kabarety. Jakie były najpopularniejsze filmiki z YouTube w 2022 roku?

Koniec roku, to i pora na podsumowanie tego, co w ostatnich dwunastu miesiącach cieszyło się największą popularnością w sieci. YouTube wziął pod lupę nie tylko wideo, ale też teledyski i krótsze shortsy.

Ostatnio bank rozbiła Ekipa, sam Friz oraz stand-uper Mateusz Socha. Wśród teledysków królowały zaś Ale jazz! sanah i Vito Bambino oraz Fiołkowe pole Sobla. Co tym razem przykuło największą uwagę użytkowników popularnej platformy? Nie ma co mówić o większych zaskoczeniach. Nadal chętnie słuchamy hip-hopu i popu. Lubimy kabarety, stand-upy i zaczynamy interesować się historią – zarówno najnowszą, jak i tą sprzed paru dekad. Zapraszamy do przyjrzenia się rankingowi przygotowanemu przez Google Blog Polska!

12 inspirujących rozmów, które przeprowadziliśmy na łamach Going. MORE w 2022 roku. Sprawdźcie je sami!

Nie dławić emocji

Przedstawiciele YouTube’a podzielili najpopularniejsze materiały z 2022 roku na trzy typy. Pierwszym z nich są niemuzyczne wideo, w tym vlogi czy nagrania programów telewizyjnych. Największym zainteresowaniem cieszył się nieocenzurowany skecz Wigilia 2022 autorstwa kabaretu Neo-Nówka, kolektywu obchodzącego właśnie 20-lecie istnienia. To odświeżona, uaktualniona wersja ich popisowego numeru. Komicy wzbogacili ją o odniesienia do współczesnych napięć polityczno-społecznych. Ze sceny padają gagi dotyczące wyborów korespondencyjnych, sowitej dotacji dla mediów publicznych oraz rosnącej inflacji. – Nie można było dłużej dławić w sobie tych emocji. Trzeba było pokazać rozmowy w takiej formie, w jakiej one zachodzą między ludźmi, przy polskim stoletłumaczył osadzenie skeczu w bożonarodzeniowej konwencji Roman Żurek.

Kabaret Neo-Nówka zaprezentował odświeżoną, nieocenzurowaną wersję skeczu „Wigilia 2022”.

Tuż za Neo-Nówką uplasował się występ Polki, z której rodzimy przemysł muzyczny powinien być szczególnie dumny. Mowa o pochodzącej ze Słubic Sarze James. Tuż po tym, gdy zwyciężyła w polskim The Voice Kids, spróbowała swoich sił w America’s Got Talent. Na przesłuchaniach zaprezentowała cover utworu Lovely Billie Eilish. Publiczność programu entuzjastycznie zareagowała na jej umiejętności wokalne, zwłaszcza że artystka dopiero niedawno skończyła czternaście lat. Pod wrażeniem James byli także sami jurorzy. Simonowi Cowellowi szczęka opadła do tego stopnia, że skorzystał ze złotego przycisku. Uczestniczka trafiła przez to bezpośrednio do półfinału. Ostatecznie nie udało jej się wygrać, ale z pewnością nie jest to jej ostatnie słowo.

Sara James zaprezentowała na przesłuchaniach piosenkę „Lovely” Billie Eilish.

Z kamerą wśród vlogerów

Na najniższym stopniu podium stanął zaś Friz, który wraz z Ekipą udał się na trzytygodniową podróż do Afryki. Podczas gdy większość jego materiałów ma wymiar czysto rozrywkowy, vloger tym razem pokusił się o ubogacenie wideo merytorycznym podłożem. Dostrzegli to sami komentatorzy na YouTube. – Chcemy więcej wycieczek w takim samym gronie. Zajebiste! – pisze jeden z użytkowników. Inny przyrównuje ponaddwugodzinne 21 DNI W DZIKIEJ AFRYCE do produkcji National Geographic. Oceńcie to sami, a poniżej zapoznajcie się z pozostałą częścią dziesiątki.

Friz spędził w tym roku trzy tygodnie w Afryce.

Najpopularniejsze wideo na YouTube w 2022 roku – miejsca 4-10:

4. Mateusz Socha – “Ile można” |Stand-up| 2022 

5. Olka Szczęśniak – ”Wszyscy jesteśmy hipokrytami” I Stand-up I 2022 

6. Mata – #MATA2040

7. Kanał Sportowy – DZIENNIKARSKIE ZERO (WYDANIE SPECJALNE): NAJMAN, SŁOWIK I PRUSZKÓW. WYP***!!!

8. Kurier Historyczny – DLACZEGO ROSJA NIE ODPUŚCI UKRAINY – O CO TOCZY SIĘ GRA? 

9. ciekawehistorie – Powódź ’97

10. ojwojtek – Wysłałem Ofertę SCAMU do 100 Influencerów

Mata zadeklarował, że w 2040 roku będzie ubiegać się o fotel prezydenta Polski.

„Lubię, jak się droczysz, myszko”

Pałac Kultury i Nauki, słońce, różowa limuzyna i modelki w kolorowych strojach. W takich okolicznościach przyrody rozpoczyna się najczęściej oglądany w ubiegłym roku teledysk. Klip ilustruje utwór Wyglądasz Idealnie Konrada Skolimowskiego. Możecie kojarzyć go z serialu Barwy szczęścia albo gali Prime Show MMA, gdzie znokautował Jasia Kapelę. Od wielu miesięcy z powodzeniem próbuje swoich sił w disco polo, zderzając je i z rapem, i z reggaetonowymi wtrętami. Tekst piosenki nie należy do najambitniejszych, ale nie o wysmakowane wersy tu chodzi. Skolim dobrze się bawi, a publiczność docenia to liczbą wyświetleń.

„Wyglądasz Idealnie” Skolima obejrzano ponad 100 milionów razy.

Drugie miejsce w rankingu teledysków zajął Mr. Polska ze Złotymi Tarasami. Nie chodzi jednak o rework piosenki współtworzony przez Kachę z Coals, tylko o jej pierwotną wersję. Dominik Włodzimierz Czajka-Groot przy tworzeniu klipu postawił na jak największą naturalność. Zależało mu, żeby lekki, imprezowy charakter utworu z odniesieniem do kultowych Suczek Ascetoholix uzupełnić równie bezpretensjonalną warstwą wizualną. – Nie wydawałem muzyki przez kilka miesięcy, więc chciałem zrobić coś specjalnego dla moich fanów. Wpadłem na pomysł, żeby zaprosić ich do teledysku. Każdy miał za zadanie pokazania swojego dnia z życia do mojego utworu za pomocą TikToka. Bardzo cieszę się, że mogliśmy stworzyć razem to wideo – deklaruje artysta w oficjalnym opisie.

Mr. Polska nawinął „Złote Tarasy” na beacie Abla De Jonga.

Oddać hołd klasykowi

Brązowy medal przypadł w udziale Tribbsowi i Kubańczykowi. Artyści nie stworzyli od podstaw wspólnej kompozycji. Wzięli za to na warsztat szlagier polskiej muzyki rozrywkowej autorstwa nieżyjącego już Krzysztofa Krawczyka. W ich interpretacji Ostatni raz zatańczysz ze mną przeobraża się w basowy, elektroniczny banger. Anturaż zupełnie różni się od oryginału, ale w rzeczywistości mówi o tym samym. Nieszczęśliwa miłość, pójście w tango i bezpowrotnie utracone wspomnienia to najwyraźniej ponadczasowe motywy.

Tribbs i Kubańczyk wzięli na warsztat piosenkę Krzysztofa Krawczyka.

Najpopularniejsze teledyski na YouTube w 2022 roku – miejsca 4-10:

4. SB Maffija – Lawenda SBM Label

5. Smolasty & 730Huncho – Pijemy Za Lepszy Czas (Official Music Video)

6. Malik Montana x DaChoyce & The Plug – Jetlag (prod. SRNO) 

7. sanah i Kwiat Jabłoni – „Szary świat”

8. sanah i Dawid Podsiadło – „ostatnia nadzieja”

9. Gibbs x Kiełas – Piękny świat (prod. Gibbs x Druid) 

Sprawdź też
Walentynki 2024

10. Alberto – La Manga feat. Josef Bratan Prod. VEYSIGZ

Wśród gości na płycie „Uczta” sanah znaleźli się artyści z Kwiatu Jabłoni

Na sam koniec rankingu zostawiliśmy materiały krótkie i treściwe, czyli YouTube Shorts. Format zaczerpnięty z TikToka cieszy się na platformie rosnącym zainteresowaniem. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się panowie z kanału Waksy Shorts, którzy przypomnieli, czym może skończyć się pośpiech w używaniu zjeżdżalni na basenie. Niewiele mniej wyświetleń uzyskała Sandera Ziomal, zestawiając ze sobą reakcję dziewczyn na śmigus-dyngus. Algorytmy rozgryźli także Celine & Michiel w krótkiej kompilacji drobnych nieszczęść. Tak w XXI wieku wyglądałby program Śmiechu warte z Tadeuszem Drozdą.

Waksy Shorts osadzili akcję jednego ze swoich krótkich filmów na basenie.

Najpopularniejsze YouTube Shorts w 2022 roku – miejsca 4-10:

4. Toffiecrisp – PROSISZ O PIENIĄDZE MAMĘ I TATĘ #shorts

5. Unko Nie dowiozłem tych pierogów 😭

6. Mama_na_ obrotach – Film w celach humorystycznych🤣🤣

7. Jakub Lipiński – Lekcja matematyki ile to jest 6×6?

8. Filip Zabielski – LANY PONIEDZIAŁEK! 💦

9. Klaudia Bieszcz – WYJDŹ Z MOJEGO POKOJU!

10. Andy – Młody sprzedawca #shorts

Jakub Lipiński w przewrotny sposób obnażył słabości zdalnego nauczania.
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone