Czytasz
Richie Hawtin elektroniczną gwiazdą Colours of Ostrava

Richie Hawtin elektroniczną gwiazdą Colours of Ostrava

Richie Hawtin

Richie Hawtin kolejną gwiazdą czeskiego festiwalu Colours of Ostrava.

Jeśli mówimy o historii muzyki elektronicznej i klubowej, nie możemy nie wspomnieć o tym brytyjsko-kanadyjskim producencie. Richie Hawtin jest obecny na scenie od dobrych 20 lat, zwiedził najważniejsze festiwale i kluby świata oraz wydał kilkadziesiąt albumów, EP-ek i singli.

Na Colours of Ostrava zaprezentuje swój najnowszy projekt CLOSE. Brytyjsko-kanadyjski artysta znany jest z przełamywania artystycznych i muzycznych barier. Ochoczo udziela się w świecie sztuki, a wśród jego inicjatyw są m.in. instalacje w nowojorskim muzeum Guggenheima czy – wraz z brytyjsko-indyjskim rzeźbiarzem Sirem Anisem Kapoorem – w Grand Palais. Do tego przygotowanie ścieżki dźwiękowej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie w 2006 roku czy stworzenie własnej marki japońskiego trunku sake – ENTER.

Muzycznie, Richie Hawtin porusza się po rejonach bliskich minimal techno, ambientowi czy klasycznym brzmieniom z Detroit. Wydawał pod pseudonimami Concept 1, F.U.S.E, Plastkiman, pod własnym nazwiskiem, a także wspólnie z Petem Namlookiem. Projekt CLOSE to audiowizualne show dopieszczone w każdym możliwym detalu i przenoszące słuchacza do zupełnie innego świata

Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca w Dolnych Vitkovicach. Karnety na festiwal dostępne są w Going.

Sprawdź też
UNESCO

 

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone