Czytasz
Rysy ruszają w jesienną trasę. Będzie szybko i intensywnie

Rysy ruszają w jesienną trasę. Będzie szybko i intensywnie

Łukasz Stachurko i Wojtek Urbański za chwilę wydadzą nową EP-kę i nie zawahają się jej użyć na nadchodzących koncertach. Sprawdźcie, gdzie wystąpią!

Duet zadebiutował w 2015 roku płytą Traveler, która ukazała się nakładem wytwórni U Know Me Records. Artystom z powodzeniem udało się zagospodarować nią lukę na polskiej scenie alternatywnej. Do współpracy zaprosili najzdolniejszych piosenkarzy młodego pokolenia: Justynę Święs, Piotra Ziołę i Baascha. Electropopowe, nośne kompozycje uzupełnione ich wokalami zderzyli z instrumentalnymi, bardziej tanecznymi trackami. – Na naszych oczach, i naszym podwórku, narodził się projekt o światowym brzmieniuchwalił wydawnictwo na łamach Interii Tomek Doksa.

W utworze Przyjmij brak Rysów gościnnie pojawiają się Justyna Święs i Piotr Zioła

Rysy. Rozwój razem i osobno

Od tamtej pory sporo się pozmieniało. Panowie zyskali grono wiernych fanów, z którymi spotykają się na licznych koncertach i DJ setach. Grali m.in. na Audioriver, Open’erze i Tauron Nowej Muzyce. Rozwijają się twórczo zarówno wspólnie, jak i w pojedynkę. Łukasz działa solowo jako Sonar Soul, a Wojtek spełnia się w roli kompozytora filmowego. Stworzył ścieżki dźwiękowe do dokumentu Lewandowski. Nieznany, a także seriali Infamia, Układ i Ultraviolet. Producencko sekunduje Jerzykowi Krzyżykowi i Tymkowi. Jako współtwórca Dyspensa Records chętnie eksploruje też rejony, w których muzyka elektroniczna przenika się z technologią. Jego ostatnia płyta, Everdome, stanowi brzmieniową ilustrację hiperrealistycznego metawersum.

Szybko, coraz szybciej

Stopniowo ewoluuje też sam styl Rysów. Panowie śmielej niż kiedykolwiek podbijają BPM-y i uderzają w taneczne tony. Zmianę dało się już uchwycić na długogrającym, nagrodzonym Fryderykiem albumie 4GET, ale z singla na singiel jest coraz ciekawiej. Ostatnie nowości – Harpa i ABUJA – to już rasowy breakbeat połączony z techno. Słuchając ich, myślimy o połamanych produkcjach od grupy Bicep, Mall Graba albo Ross from Friends. Mało tu odgrzewania kotletów, więcej pomysłowości i umiejętnego budowania napięcia.

Rysy – ABUJA

Wspomniane numery znajdą się na nowej EP-ce formacji, która ukaże się jeszcze w tym roku. Już wkrótce nadarzy się okazja, żeby usłyszeć premierowy materiał na żywo. Wojtek i Łukasz chwilę po udanym supportowaniu Norwegów z Röyksopp ruszają w trasę po największych polskich miastach. Tournée rozpocznie się 27 października w poznańskiej Tamie. Panowie odwiedzą później Gdańsk, Kraków, Wrocław i Warszawę, a na sam koniec zagrają w katowickim P23. Warto odnotować te daty w swoich kalendarzach. Nie ma wielu równie wszechstronnych i doświadczonych graczy na rodzimej scenie klubowej.

Jesienne koncerty Rysów już wkrótce. Nie zapomnij zdobyć swojej wejściówki na Going.

Rysy – Harpa Tour

27.10 / Poznań / Tama

18.11 / Gdańsk / Crackhouse

24.11 / Kraków / Kamienna 12

02.12 / Wrocław / Ciało

Sprawdź też

08.12 / Warszawa / Praga Centrum

09.12 / Katowice / P23

Rozpiska jesiennych koncertów duetu Rysy / materiały prasowe

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone