Czytasz
Hypnagogic pop, neo hippie i marzycielska elektronika – Salt Wave Festival ogłasza kolejnych artystów

Hypnagogic pop, neo hippie i marzycielska elektronika – Salt Wave Festival ogłasza kolejnych artystów

Roosvelt, mat. promocyjne

Kto nie może doczekać się wakacji 2021? Doskonałym ich ukoronowaniem będzie sierpniowy Salt Wave Festival. Organizatorzy nadmorskiego festiwalu ogłaszają kolejnych artystów – wśród nich Roosevelt, schafter, niXes i Coals.

Elektronika w stylu lo-fi, neo-hipisowskie inspiracje, czy taneczne indie – od 20 do 21 sierpnia w Jastarni każdy znajdzie coś dla siebie. Do Parova Stelara, Ralpha Kaminskiego, Garden City Movement i Linii Nocnej dołącza kolejna porcja artystów i artystek. Oprócz polskich akcentów organizatorzy postawili na niemieckiego przedstawiciela tajemniczo brzmiącego hypnagogicznego popu…

Roosevelt

Roosevelt, niemiecki wokalista, autor tekstów i kompozytor specjalizuje się w tanecznych połączeniach indie rocka i synth-popu. Niektórzy jego kawałki klasyfikują jako hypnagogic pop, który charakteryzuje się nostalgicznym powrotem do pokultury lat 80. Zanim Roosevelt wystąpi w Jastarni, będziemy mogli posłuchać jego nowego albumu. Czekamy z niecierpliwością na premierę POLYDANS, która zapowiedziana została na 26 lutego 2021 roku. Promuje ją najnowszy singiel Strangers, który producent wypuścił zaledwie 2 dni temu.

niXes

niXes to polskie trio tworzone przez  Anię Rusowicz, jej męża Huberta Gasiula i Kubę Galińskiego. Sami określają swoją muzykę jako „neo hippie surf cosmic music” lub po prostu „neo hippie”. Działająca od 3 lat formacja łączy rocka z marzycielską elektroniką.

Coals

Coals to jeden z tych duetów, który z powodzeniem mógłby zrobić zawrotną karierę zagranicą. Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski tworzą eteryczny pop, w którym słychać zamiłowanie do eksperymentów. Nazwa zespołu nawiązuje do kopalni węgla na Śląsku.

Sprawdź też

schafter

Zaledwie 17-letni mistrz soundcloud rapu odwiedzi w sierpniu lotnisko Jastarnia. Premiera jego najnowszego albumu futura miała miejsce zaledwie dwa tygodnie temu. To na niej znalazł się m.in. kawałek eskeemos, do którego teledysk stworzył 1/2 duetu Wczasy, Jakub Żwirełło, który jest absolutnym fanem starych VHS-ów.

Bilety na Salt Wave Festival kupicie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone