Czytasz
Selah Sue – belgijska gwiazda soulu przyjeżdża do Polski!

Selah Sue – belgijska gwiazda soulu przyjeżdża do Polski!

selah sue

W jej twórczości można odnaleźć echo utworów Adele czy Eryki Badu. Salah Sue pojawi się w Polsce na wyjątkowym koncercie już 24 października.

Debiutancki album Selah Sue stał się muzyczną sensacją roku 2011 i otworzył jej drzwi do międzynarodowej kariery. Na koncie ma współpracę wieloma artystami, w tym z Ceelo Greenem i Childish Gambino, otwierała koncerty przed samym Prince’em, a nawet wystąpiła na królewskim weselu w Luksemburgu w 2012.

Selah Sue

Zaczęła grać na gitarze akustycznej i komponować własne piosenki w wieku 15 lat, a jako nastolatka umiejętnie doskonaliła swoją charakterystyczną mieszankę soulu, hip-hopu, funku i reggae. W wieku 20 lat podpisała kontrakt płytowy a wspomniany już debiutancki album Sue odniósł błyskawicznie sukces, podbijając listy przebojów w Belgii i docierając do pierwszej dziesiątki w kilku innych krajach europejskich.

Hity This World i Crazy Vibes zapewniły jej wyprzedane trasy koncertowe oraz występy na największych festiwalach w Europie. Drugi album Sue, Reason, poprzedzony przebojowym singlem Alone, powtórzył sukcesy debiutu i umocnił jej pozycję na scenie.

Sprawdź też

Selah Sue

Po przerwie Sue powróciła w 2020 roku z EP-ką Bedroom, a w następnym roku zaprezentowała single Hurray oraz Pills. Obie piosenki znalazły się na jej trzecim albumie, Persona, który ukazał się w marcu tego roku. Spokojniejsze, o wyraźnie bardziej osobistym zabarwieniu niż jej pierwsze dwa albumy, piosenki na Personie zostały zainspirowane techniką terapeutyczną, zwaną dialogiem głosowym, która koncentruje się na akceptacji różnych aspektów własnej osobowości.

Selah Sue wystąpi w Warszawie w Progresji 24 października. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone