Czytasz
Apartament w chmurach. W Dubaju powstaje najwyższy na świecie budynek mieszkalny

Apartament w chmurach. W Dubaju powstaje najwyższy na świecie budynek mieszkalny

Six Senses Residences

122 piętra, 251 mieszkań, 517 metrów wysokości. Six Senses Residences Dubai Marina, które ma być oddane do użytku w 2028 roku, robi piorunujące wrażenie.

Tytuł najwyższego budynku świata od blisko piętnastu lat należy do 163-piętrowego Burj Khalifa, który można podziwiać w Dubaju. Wieżowiec zaprojektowany przez amerykańskie biuro Skidmore, Owings and Merrill ma wysokość 828 metrów. Początkowo miał być o wiele niższy, jednak jego główny architekt, Adrian Smith, uznał, że ostatecznie powinien odznaczać się znacznie smuklejszą konstrukcją. W Burj Khalifa obecnie znajdują się luksusowe biura, restauracja z tarasem widokowym oraz hotel urządzony przez samego Giorgio Armaniego.

Burj Khalifa
Burj Khalifa w 2009 roku, chwilę przed oddaniem do użytku / fot. Joi Ito

Świadectwo architektonicznej doskonałości

Choć wszyscy zainteresowani mogą spędzić kilka nocy w najwyższym budynku świata, nie zaaranżowano w nim stałej przestrzeni mieszkalnej. Tych, którzy pragną na co dzień żyć na dużych wysokościach, Dubaj nie odprawia jednak z kwitkiem. W tym samym mieście ogłoszono właśnie rozpoczęcie prac nad Six Senses Residences Dubai Marina. Zgodnie z planem projekt ma być najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie. Prześcignie tym samym obecnego lidera w rankingu, czyli nowojorskie Central Park Tower. Za stworzenie giganta odpowiada jeden z liderów emirackiej branży deweloperskiej, Select Group. – Ikoniczna konstrukcja, która odmieni panoramę całej mariny, nie poprzestaje na osiągnięciu niespotykanych wcześniej wysokości. Jest także świadectwem postępowego projektowania i architektonicznej doskonałości zachwala swój pomysł firma.

Six Senses Residences Dubai Marina doczekało się już filmu promocyjnego

Dużo przestrzeni, słone ceny

Pierwsze informacje Six Senses Residences Dubai Marina trafiły już do sieci. Wynika z nich, że łączna wysokość budynku wyniesie 517 metrów. Na jego 122 piętrach rozlokowano 251 apartamentów o różnej powierzchni, których wnętrza zaprojektowano w duchu biofilii i dalekowschodniego feng shui. Największe z nich, czyli trzypoziomowe Sky Mansions, mają 1310 metrów kwadratowych. Kubatura, co zupełnie nie dziwi, rośnie wprost proporcjonalnie do ceny. Za najdroższe mieszkania chętnym o wyjątkowo grubych portfelach przyjdzie zapłacić 27 milionów dolarów.

Six Senses Residences Dubai Marina
Wizualizacja wnętrza Sky Mansions, czyli największego wieżowca w ofercie Six Senses Residences Dubai Marina / fot. Select Group / materiały prasowe

Coś dla ciała i duszy

Do dyspozycji przyszłych mieszkańców wieżowca zostanie oddana okazała przestrzeń wspólna. – Każdy z czterech poziomów powstał, żeby wzmocnić długowieczność, zapewnić dobre samopoczucie i zbudować więzi międzyludzkie – deklaruje Select Group. Atrakcjami zapowiedzianymi przez dewelopera mógłby pochwalić się niejeden luksusowy hotel. To m.in. pokój gier, biblioteka, sala kinowa, siłownia, basen typu infinity z nasłonecznionym tarasem i leżakami, sauna na podczerwień, tor do wirtualnego kolarstwa, gabinety masażu, ogród z widokiem na cały Dubaj oraz bar samoobsługowy. Niby piszemy o udogodnieniach skłaniających do wypoczynku, a można się zmęczyć od samego wymieniania.

Sprawdź też

Strefa wellness, w której będą mogli odpoczywać mieszkańcy Six Senses Residences Dubai Marina / fot. Select Group / materiały prasowe

Six Senses Residences Dubai Marina otworzy swoje podwoje przed gośćmi za cztery lata, w 2028 roku. Mieszkania można za to rezerwować już teraz.

Odłóżcie telefony i chwyćcie za wino. Restauracja w Weronie prezentuje nietypową ofertę!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone