Czytasz
Idą Walentynki – wybraliśmy siedem najbardziej kultowych duetów w popkulturze

Idą Walentynki – wybraliśmy siedem najbardziej kultowych duetów w popkulturze

duet

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się naszym ulubionym parom.

Postawiliśmy jednak na relacje nie będące miłosnymi związkami z pierwszych stron gazet. Nasz wybór padł na najbardziej nietypowe, uwielbiane i utalentowane duety, bez których świat, jaki obecnie znamy, nie mógłby istnieć. Być może popadamy w zbytnią egzaltację, ale w przypadku siedmiu poniższych par ciężko znaleźć bardziej wyważone określenie. A jeśli uważacie, że kogoś na naszej liście zabrakło, koniecznie dajcie znać.

Jean Paul Gaultier i Madonna

Historia głosi, że ikona pop powstrzymała projektanta przed zakończeniem kariery, kiedy to zmagał się z depresją po śmierci wieloletniego partnera. Madonna zadzwoniła do Gaultiera z prośbą, by ten przygotował dla niej kostiumy na światowe tournée Blond Ambition. Kojarzycie gorset ze stożkowym biustonoszem? To właśnie jego sprawka. Po tej owocnej i intensywnej współpracy wokalistka została muzą Jeana Paula – połączyło ich zamiłowanie do szokowania, erotyczny charakter jego kreacji i nieskrępowane odkrywanie nowych form i stylów w modzie.

Shrek i Osioł

Tego duetu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Pierwsza część filmowej serii w kwietniu będzie obchodziła swoje 20. urodziny, a mimo upływu tylu lat, animacja nie zestarzała się ani trochę. Ciężko nawet wybrać najlepszy moment tej dwójki, bo tak naprawdę każdy kolejna część Shreka dostarczała mnóstwo cytatów, przy których zdarzało się nam płakać ze śmiechu. Jedna z najwspanialszych przyjaźni w kinematografii.

Shakira i J. Lo na Superbowl 2020

Halftime Show to zawsze najbardziej topowi artyści, ultrabogata scenografia, dziesiątki tancerzy i ogólnie klęska urodzaju, bo zgodnie z amerykańską tradycją – im więcej, tym lepiej. Do najbardziej udanych występów ostatnich lat zalicza się ten sprzed roku, podczas którego J. LO i Shakira praktycznie rozniosły arenę w Miami i pokazały, że na robieniu show znają się jak mało kto.

Alutka i Jędrula z Rodziny Zastępczej

Jeśli chodzi o duety, małżeństwa i pary w polskich serialach, to jako pierwsi do głowy przychodzą nam sąsiedzi rodziny Kwiatkowskich w kultowym serialu Polsatu – Rodzina Zastępcza. Nieco oderwana od rzeczywistości Alutka i jej pogrążony w robieniu biznesów mąż stanowią jedną z naszych ulubionych par w polskiej popkulturze. A jeśli końcówka lat 90. i początek nowego millenium to dla Ciebie zamierzchłe czasy, możesz nadrobić zaległości – wszystkie odcinki serialu są dostępne w sieci.

Burger i frytki

źródło: instagram Bydło i Powidło

Czy jest bardziej znane i kochane połączenie, niż pyszny burgerek z kupą frytek na boku? Niezależnie od szerokości geograficznej, gastronomicznych tradycji i przyzwyczajeń, ta para jest nierozłączna. Zdarzają się profanacje, chociażby w postaci zdrowej zieleniny, która ma zastąpić dobrze wysmażonego ziemniaczka, ale ustalmy – ten pomysł nigdy nie przejdzie do mainstreamu.

Sprawdź też

Frida Kahlo i Diego Riviera

źródło: caras.com.mx

Małżeństwo Słonia i Gołębicy – tak do dziś nazywana jest relacja dwójki meksykańskich artystów. W tym przypadku powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają jest jak najbardziej słuszne – ona drobna, wkładająca całe serce w budowanie związku, Riviera nazywany był natomiast „brzuchatym casanovą”, który zdradzał swoją żonę na prawo i lewo. Ich burzliwa miłość ukazana została m.in. w nagrodzonym dwoma Oscarami filmie Frida, który polecamy Wam na walentynkowy wieczór.

Edyta Górniak i Mietek Szcześniak, czyli Dumka na Dwa Serca

Kawałek, który wjeżdża na domówkach przeważnie około trzeciej nad ranem, kiedy wiadomo już, że nie ma to jak stare dobre przeboje rodzimych artystów. Dumka na Dwa Serca z 1998 jest częścią soundtracku do filmu Ogniem i Mieczem, który zyskał status poczwórnej platynowej płyty! Być może nie każdy oglądał produkcję Jerzego Hoffmana, ale utwór Górniak i Szcześniaka zna każdy Polak.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone