Czytasz
Home office lub wernisaż w klubie techno? – Smolna i Praga Centrum ogłaszają niezwykłą akcję

Home office lub wernisaż w klubie techno? – Smolna i Praga Centrum ogłaszają niezwykłą akcję

Praga Centrum, mat. promocyjne

Sesja fotograficzna w postfabrycznych przestrzeniach po praskiej stronie Wisły? A może spotkanie biznesowe w jednym z najbardziej znanych klubów techno w stolicy? Smolna i Praga Centrum uruchamiają od początku grudnia niezwykłą akcję Otwarta Kultura.

Po okresie wakacyjnym, kiedy rozluźnieniu uległy związane z pandemią obostrzenia, nadszedł czas kolejnego lockdownu. To ciężkie czasy m.in. dla branży gastronomicznej i szeroko rozumianego sektora kulturalnego. Nasze ulubione kluby i miejscówki, w tym Smolna i Praga Centrum, od paru tygodni, a niekiedy miesięcy, stoją opustoszałe. Właściciele Pragi Centrum, Stalowni oraz agencja Follow The Step wpadli na wyjątkowy pomysł, który wesprze kreatywne inicjatywy, jednocześnie przypominając nam przestrzenie, które były niegdyś must see w naszym weekendowym rozkładzie jazdy. Wernisaże, sesje fotograficzne, spotkania biznesowe czy po prostu przestrzeń co-workingowa – od teraz Ty możesz nadać nową funkcję swojej ulubionej miejscówce.

Wczoraj na profilu Pragi Centrum zamieszczono post o inauguracji akcji Otwarta Kultura.

Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w naszym kraju, warszawska Praga Centrum nadal pozostaje zamknięta. Z bólem serca patrzymy na puste pomieszczenia, jeszcze nie tak dawno tętniące życiem. Nie możemy pozwolić, żeby nasza przestrzeń marnowała się i stała niewykorzystana przez najbliższe kilka miesięcy. W odpowiedzi uruchamiamy akcję “Otwarta Kultura”. Chcemy wesprzeć wszystkich którzy potrzebują pomocy i przyczynić się do ich dalszego rozwoju kultury i sztuki. Jeśli chcesz przygotować się do wernisażu, zorganizować sesję zdjęciową w celu powiększenia swojego portfolio, wykorzystać halę jako warsztat lub jesteś artystą i chciałbyś wrócić do prób ze swoim zespołem i przygotować się do sezonu festiwalowego, nasze miejsce jest właśnie dla Ciebie. Opisz nam swój projekt i napisz nam jak możemy Ci pomóc. My udostępnimy za darmo naszą przestrzeń o powierzchni 3000m2 – czytamy na profilu praskiej miejscówki.

Praga Centrum, fot. Zuza Sosnowska,

A trzeba przyznać, że pieczołowicie zaprojektowane w każdym szczególe przestrzenie Pragi Centrum same w sobie stanowią źródło inspiracji. Nie tylko przestrzeń będą mieli do dyspozycji ci, którzy zgłoszą swój pomysł. Dodatkowo, będzie można skorzystać również ze sprzętu, którym dysponuje miejscówka, w tym 60m2 podestów scenicznych, profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia wraz z ground supportem, garderoby z zapleczem sanitarnym, prądu, Internetu i zewnętrznego parkingu.

Akcja nie dotyczy projektów komercyjnych i trwa od 1 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 roku. Swoje zgłoszenie można wysłać na adres: eventy@pragacentrum.pl w tytule wpisując “Otwarta Kultura”.

Praga Centrum, fot. Zuza Sosnowska, mat. promocyjne

W akcji bierze również udział Smolna, która słynie z oryginalnej aranżacji wnętrz, które mają potencjał nie tylko jako scenografia do różnego rodzaju imprez i koncertów. Niedawno na swoim profilu właściciele klubu zamieścili specjalny komunikat, w którym deklarują wynajem przestrzeni pod inne artystyczne (i nie tylko) inicjatywy – i to za darmo! Post zyskał już ponad półtora tysiąca like’ów.

Smolna wciąż pozostaje zamknięta. Czekamy na lepszy czas, w którym będziemy mogli ugościć Was jak dawniej, zaczynając od IV Urodziny Smolnej. W międzyczasie chcemy wykorzystać naszą przestrzeń, aby nie marnować jej potencjału. Planujemy użyczyć jej Wam całkowicie za darmo i wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy i miejsca do dalszego rozwoju – czytamy na profilu Smolnej.

Smolna, mat. promocyjne

Klub w samym centrum miasta to wyjątkowe połączenie surowego, berlińskiego stylu z inspiracjami psytrance’ową stylistyką festiwali typu open-air. Nie zapominajmy również o patio, które w okresie letnim i wczesnojesiennym zamienia się w magiczną dżunglę. Teraz Smolną możecie odwiedzić w zupełnie innym kontekście. Właściciele oddają do użytku górną i dolną część lokalu.

Górna część wyposażona jest w fotele, kanapy, stoły, dwa rzutniki i szybki internet. Bez problemu można tam zorganizować spotkanie biznesowe czy tymczasową przestrzeń co-workingową. Smolna zaprasza wszystkich tych, którym znudziło się pracowanie w domu.

Sprawdź też
Nemo Eurowizja

Smolna w wersji home office? Czemu nie, mat. promocyjne

Dolne piętro zapewne będzie oblegane przez różnego rodzaju artystów i artystki zajmujących się muzyką. Całkowicie za darmo można tam będzie korzystać z profesjonalnego sprzętu do gry – na miejscu znajdziecie miksery, cdje, nagłośnienie i odsłuchy. Dla tych, którzy interesują się obsługą światła będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na gotowym klubowym plocie w zestawie z GrandMA2 Command Wing + Fader Wing. To również idealne miejsce na próby dla zespołów, a w przyszłości planowany jest też zakup sprzętu do nagrywania dźwięku i obrazu.

Swoje zgłoszenia możecie przesyłać na adres: friends@smolna38.com. W tytule koniecznie wpiszcie “Otwarta Kultura”.

Akcja Otwarta Kultura pokazuje jak branża kreatywna może łączyć siły, wspierając tym samym innych twórców i twórczynie. Udostępniając za darmo swoje przestrzenie dla projektów non-profit oba miejsca kreatywnie przeformułowują swoją funkcję, dostosowując się do trudnych warunków związanych z pandemią.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone