Czytasz
Startuje warszawska edycja Avant Art Festival

Startuje warszawska edycja Avant Art Festival

Avant Art

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wrocławskiej edycji, a Avant Art już przenosi się do Warszawy. Zapowiada się tydzień wypełniony awangardą z najwyższej półki. Na co czekamy najbardziej?

Avant Art Festival zaczyna się już dzisiaj w stołecznym Pogłosie. Na pierwszy ogień idzie niezalowa supergrupa Mazutti, czyli połączone siły duetu Mazut i Macio Morettiego. Towarzyszyć im będą Amerykanie z Wolf Eyes. Taki poniedziałek, to my rozumiemy!

Jaki jest dalszy rozkład jazdy? Wtorek to mistrzowski wieczór z Robem Mazurkiem i zespołem Lotto w ATM Studio. Z pewnością zostaniemy przeniesieni do innego, transowego świata. W środę meldujemy się w Nowym Teatrze, gdzie zagra kontrowersyjna brytyjska artystka Gazelle Twin. Dosłownie kilka dni temu wydała swój drugi album w karierze. Na deskach teatru spodziewajcie się głośnego performansu, gdzie muzyka i video będą się nieustannie przenikać.

Czwartek, czyli powoli zbliżamy się do weekendu, dlatego w programie znalazł się DJ set założyciela Intruder Alert – B.yhzz. Nie spodziewajcie się po nim zbyt tanecznych klimatów – będzie industrialnie i nieprzystępnie. O potężną dawkę free jazzu zadba Trio SFD, czyli Colin Stetson, Greg Fox i Trevor Dunn. Wisienką na torcie będzie występ poetki Moor Mother, która słynie z chwytających za gardło koncertów.

Weekend z Avant Art Festival zapowiada się wyjątkowo solidnie. W piątkowy wieczór w Koneserze posłuchamy aż sześciu (!) znakomitych artystów. Od polskiej, doświadczonej producentki We Will Fail, poprzez wschodzącą post-klubową gwiazdę Shygirl, aż po queerowych wykonawców, których albumy sporo namieszały w artystycznym światku. Mowa oczywiście o Lotiku i Yvesie Tumorze, którzy zaprezentują swoje live acty. Żeby tego było mało – East Man i Saint P zabiorą nas na brudne podwórko gdzieś w UK, a Errorsmith zaprezentuje swój nietechnonormatywny set. Uff, sporo tego się uzbierało!

W międzyczasie i w ramach chwilowego odpoczynku od muzyki wpadajcie do festiwalowego kina i teatru. W programie seanse m.in. filmu o Paulu HR Hudsonie, Iggym Poppie, M.I.A czy o queerowej rewolucji.

Sobotnia noc w powiślańskich Powidokach to dźwięku gqomu od DJ-a Laga, a także połamany dancehall od Lutto Lento i szczypta mrocznego techno w wykonaniu reprezantantki Oramics ISNT i irlandzkiego duetu Lakker. Na spokojniejszą niedzielę proponujemy live act mistrza Micka Harrisa i Stormfield w SPATiFie.

Sprawdź też
Chair Sesme Studio

Przypominamy również, że na wszystkie wydarzenia bilety zdobędziecie w aplikacji Going. Widzimy się na szlaku!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone