Czytasz
SYSTEMRESTART.TV – Boiler Room zaprasza na 10-dniowy festiwal online. Polskę reprezentuje Brutaż.

SYSTEMRESTART.TV – Boiler Room zaprasza na 10-dniowy festiwal online. Polskę reprezentuje Brutaż.

Lotic, fot. Matt Lambert, mat. promocyjne

Od 18 do 27 lutego Boiler Room będzie gospodarzem SYSTEMRESTART.TV – cyfrowego festiwalu wspierającego kluby i artystyczne społeczności w czasie pandemii. Przygotujcie się na nowe formaty i cyfrowe innowacje. Polskę reprezentować będzie kolektyw Brutaż.

Program podzielony jest na kilka sekcji: Club Quarantine rozpocznie webinar  z pomysłodawcami platformy SYSTEMRESTART.TV, którzy opowiedzą o jej początkach i roli w budowaniu queerowej społeczności w kulturze klubowej. Po części teoretycznej czas na część praktyczną. Club Quarantine było przełomowym wydarzeniem społecznościowym w 2020 roku, czas na jeszcze lepszą powtórkę. W piątkowy wieczór w formie online będzie można bawić się do setów: Alice Gas, Big Freedia, Casey MQ, Dr Rubinstein, Kavin Aviance, Lotic, Midland, Physical Therapy, Rui Ho i Total Freedom.

Sekcja 4:3 Cinema zaprezentuje 5 pokazów filmowych, w tym premierę teledysku VOID, powstałego jako efekt współpracy Kenya’s Slikback i Encryption’s Weirdcore na zamówienie Festiwalu Unsound. Strach, hałas, afrofuturyzm, anime – pełna wersja filmu zapowiadana jest na październik 2021 roku. 

W niedzielę, 21.02 obejrzeć będzie można Goldie: When Saturn Returnz Johna Akomfraha. Film przybliża szalone życie ojca chrzestnego drum and bassu. Portret Goldiego to opowieść o bólu i złości, ale także o poszukiwaniu swojego miejsca, głosu i poczucia przynależności. Pokazowi towarzyszyć będzie rozmowa z artystą prowadzona przez Shy One na Instagramie.

Dzień później będziemy mogli zobaczyć PUSH – film dokumentalny rzucający światło na coraz bardziej nierealne i nieludzkie miasta oraz narastający kryzys mieszkaniowy. Po filmie wystąpi poetka i muzyczka noise – Moor Mother. Na scenie usłyszymy materiał z albumu Circuit City, będącego futurystyczną eksploracją tematów takich jak własność publiczna i prywatna, a także związków pomiędzy urbanistyką a technologią.  

Intrygująco zapowiada się pokaz Alex Bag&Charlie Fox’s Tv Freakout: I’m the Slime. W opisie wydarzenia czytamy: “pisarz i artysta Charlie Fox przeprowadzi Cię przez halucynogenny portal swojego laptopa, prosto do świata jednorożców i tęcz oraz gotówki z chaosu. Witamy w wesołym miasteczku”.

Z kolei sekcja Collective TV opiera się na programie grantowym Ballantine’s,  w ramach którego 20 kolektywów otrzymało wsparcie finansowe na początku pandemii. W formie pokazów audiowizualnych zobaczymy m.in. Mooshine – kolektyw muzyczny z Montrealu, znany z mieszanki panafrykańskiej elektroniki i deephouse’u. Oprócz tego Maricas – perwersyjny kolektyw techno LGBTQ, a także Bubblegum Club, który skupia się na propagowaniu nowoczesnego brzmienia Johannesburga oraz wizualnej atmosfery i kultury stolicy RPA, a także reprezentację Polski, czyli  Brutaż, który zaserwuje sety Jsa i Beniovskiej, przeplatane pokazami vogeuingu, burleski i awangardowych spektakli warszawskiej sceny queer.

Sprawdź też
Top 5 Taco

Na zakończenie 10-dniowego festiwalu prawdziwa wisienka na torcie. Przez cały dzień 27 lutego odbywać się będzie Rhythm Section, czyli transmisja rytmów świata  prosto z Londynu. Wśród ogłoszonych artystów znalazł się Nicola Cruz, który 7 kwietnia ma wystąpić w Pradze Centrum, Kokoroko i Bradley Zero b2b Moxie.

Podczas festiwalu będzie również prowadzona zbiórka na #saveourvaces – fundusz zarządzany przez Music Venue Trust, którego celem jest zapobieganie trwałemu zamykaniu najważniejszych brytyjskich klubów z powodu Covid-19. Na ten cel Bolier Room przeznacza 100% zysków ze sprzedaży swojego merchu.

Cały program  znajdziecie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone