Czytasz teraz
Targi Książki Empiku – których spotkań nie możesz przegapić?
Kultura

Targi Książki Empiku – których spotkań nie możesz przegapić?

Dokładnie dziś ruszyła kolejna edycja Targów Książki Empiku. W planach – tradycyjnie – spotkania z gwiazdami świata literackiego. Możecie wziąć w nich udział nie ruszając się z kanapy! Wszystko dzięki streamom on-line na facebooku Empiku.

W trakcie wszystkich wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Co więcej, każde spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. W salonach Empiku czekają natomiast dedykowane promocje i zniżki. Specjalnie dla Was z targowego harmonogramu wybraliśmy 4 pozycje, których na pewno nie odpuścimy. A na koniec artykułu opowiemy Wam jeszcze o wyjątkowej akcji wokół bestsellerowych powieści YA, która wydarzy się na ulicach Warszawy.

Dr Asia Podgórska

Kiedy: 18 października o godz. 20:00

Kto: autorka książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie w rozmowie Weroniką Wawrzkowicz. 

Opis książki:

Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie – twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekaźników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie. To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka – kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.

Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała. Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Wydarzenie odbywa się w ramach Sceny Apostrof, obejmującej wydarzenia z autorami literatury pięknej i reportażu.

Jakub Małecki

Kiedy: 11 października o godz. 20:00

Kto: Autor książki Święto ognia, którą pokochali czytelnicy, jurorzy Nagrody Literackiej im. Norwida i widzowie, w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Targi Książki Empiku

Opis książki:

Łucja wierzy, że przed wspomnieniami uratuje ją balet. Nastka obserwuje świat przez okno z taką uwagą, że zdarza jej się przenosić w innych ludzi. Ich ojciec coraz częściej ucieka do jedynego miejsca, w którym czuje, że żyje naprawdę. Każde z nich po swojemu obłaskawia przeszłość. Urodzinowe widokówki, które trzeba palić po kryjomu. Wzrok sięgający tak daleko, że czasem lepiej jest nie patrzeć. Taniec, który ocala albo niszczy. „Święto ognia” to kameralna opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. O zachłanności życia, konfrontacji z niemożliwym i rodzinnej tajemnicy, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Sceny Głównej, obejmującej spotkania z autorami najważniejszych targowych premier literatury gatunkowej. 

Barbara Klicka

Kiedy: 17 października o godz. 20:00

Kto: autorka książki Reneta w rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge.

Targi Książki Empiku

Opis książki:

Musiała wydarzyć się katastrofa, bo Mira wraca do miasta ze swojej przeszłości. Zamieszkuje w domu, którego ułamek należy do niej, reszta do jej ciotecznych sióstr, Anki i Róży. Nowa praca polega na przedzieraniu się przez hałdy na wpół zużytych tekstyliów, segregowaniu, decydowaniu o tym, co da się jeszcze uzdatnić, co należy zutylizować. Wciąż na nowo podejmowany przez Mirę wysiłek zapominania przeszłości, która ją tu doprowadziła, jest nieustannie niweczony przez jej pamięć.

„Reneta” to postapokaliptyczna opowieść o tym, jak wiele razy można restartować własne życie. O zmęczeniu, kapitalizmie, ruchu i zastyganiu. O tym, że niektóre jabłka już rodzą się stare.

Wydarzenie odbywa się w ramach Sceny Głównej, obejmującej spotkania z autorami najważniejszych targowych premier literatury gatunkowej. 

Zobacz również
majówka

Radek Rak 

Kiedy: 12 października o godz. 20:00

Kto: autor książki Agla. Aurora. i laureat Nagrody Literackiej NIKE za Baśń o wężowym sercu w rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge.

Opis książki:

Radek Rak kolejny raz porywa czytelnika w świat swojej wyobraźni. „Agla. Aurora” to trzaskająca przejmującym mrozem, pełna oryginalnych i wielowymiarowych postaci historia o wolności i rewolucji, o micie założycielskim i o przeobrażeniu się.

Sofja, zesłana na Daleką Północ, pozna prawdę o dramatycznych losach ekspedycji naukowej swojego ojca. W rzeczywistości, w której liczy się po prostu przetrwanie, Sofja musi zachować w sobie iskrę człowieczeństwa. Przede wszystkim będzie musiała zmierzyć się z pragnieniami swego serca. Tymian zaś za wszelką cenę chce udowodnić, że nie jest tchórzem, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Oboje nie są już tymi samymi osobami, co na początku pierwszego tomu („Agla. Alef”). Przechodzą złożone wewnętrzne metamorfozy – odmieniają się i zmieniają świat wokół siebie.

„Agla. Aurora” to książka o tym, jak dobrzy ludzie przez przypadek budują totalitaryzm. I o tym, że odpowiedzi na nasze pytania brzmią często inaczej, niż sobie życzymy. Radek Rak, poprzez przygodową opowieść, zajmująco, dowcipnie i pięknie mówi o tym, że nie trzeba być uwięzionym, by żyć w zniewoleniu.

Wydarzenie odbywa się w ramach Sceny Apostrof, obejmującej wydarzenia z autorami literatury pięknej i reportażu.

Czas na obiecany bonus

Już 14 października na ulicach Warszawy odbędzie się gra terenowa, która młodszym czytelnikom i czytelniczkom pozwoli wkroczyć do świata polskich powieści młodzieżowych. Misja jest powiązana z tytułami: Unique Aleksandry Negrońskiej, Bad Move Agaty Polte oraz Smak gorzkiej czekolady Weroniki Ancerowicz. Jak zapowiadają organizatorzy, będziesz przemieszczać się po trasie wyznaczonej przez GPS, poznawać historię utraconej miłości i rozwiązywać zadania, które przybliżą Cię do rozwikłania łamigłówki. Musisz wykazać się kreatywnością, znajomością książek o miłości oraz wiedzą ogólną. Po drodze możesz spotkać jedną z trzech autorek. 

Bilety na grę terenową End of love zamówisz w Going.

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony