Czytasz
Mocny finisz trasy Taua

Mocny finisz trasy Taua

tau

W 2017 roku płyta „Oni” osiągnęła sam szczyt polskich rankingów sprzedaży, pokonując nawet album Sarsy. Tau, raper z dziesięcioletnim stażem to ewenement w branży rozrywkowej – głównym bohaterem jego twórczości jest Bóg. Za misję postawił sobie pomoc osobom, mającym problemy takie jak on jeszcze kilka lat temu. 

Tau to pochodzący z Kielc raper, który swoją działalność rozpoczął już dziesięć lat temu, przedstawiając się wówczas pseudonimem Medium. W 2010 roku tworzona przez niego muzyka wzbudziła zainteresowanie wytwórni Asfalt Records, o współpracy z którą – jak wielokrotnie mówił – marzył całe życie. Udaje mu się zrealizować te plany, dzięki czemu wydał z nią dwa albumy – Teoria Równoległych Światów i Graal. Później, właśnie jako Tau ukazują się kolejne trzy długogrające pozycje, które odnoszą ogromny sukces komercyjny. Powstające pod opieką Bazon Records krążki były sprzedażowymi hitami, o czym świadczy chociażby dotarcie „ONI” sprzed roku, do samego szczytu listy najchętniej kupowanych albumów w naszym kraju! 

Jego życie nie było jednak od zawsze usłane różami. Rodzina rapera borykała się z różnego rodzaju uzależnieniami i problemami, od których on sam starał się uciec jak najdalej. Niestety i w jego przypadku, oderwaniem od codzienności, okazały się między innymi imprezy. Te, jak sam mówi trwały nieprzerwanie przez osiem lat. Było to też związane z z nadużywaniem alkoholu, środków odurzających oraz uzależnieniem od seksu. Podobno miał nawet pewne przygody z okultyzmem. Ratunkiem w przypadku Tau’a okazało się nawrócenie- powrót do wiary w Boga i chrześcijańskich wartości.

Mówi o tym głośno, wspierając przy tym osoby, przeżywający podobne dramaty. Raper to niezaprzeczalnie postać jedyna w swoim rodzaju, działająca tylko według własnych reguł. I to w tym tkwi sukces kieleckiego rapera! Kiedy reszta krytykowała wybór Boga na głównego bohatera jego twórczości, on wiedział dlaczego to robi. Teraz jest jednym z najpopularniejszych raperów, który – czy to nam się podoba czy nie – przez wielu stawiany jest sobie za wzór. 

Fani chrześcijańskiego rapu mogą spotkać się z Tauem podczas kilku najbliższych koncertów! Już dzisiaj zagra w warszawskim klubie Odessa, a później możemy spodziewać się go też w Katowicach, Wrocławiu i Rzeszowie. Bilety na wszystkie wydarzenia możecie kupić w Going.! 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone