Czytasz teraz
Techno w teatrze? Wyjątkowe sety od VTSS wybrzmią w warszawskiej teatrgalerii Studio
Opinie

Techno w teatrze? Wyjątkowe sety od VTSS wybrzmią w warszawskiej teatrgalerii Studio

VTSS Teatr Studio techno impreza teatr sztuka Warszawa Berlin DJ

Jak powszechnie (nie)wiadomo, podziały na kulturę niską i wysoką nie mają już żadnego sensu. Doskonałym na to dowodem jest najnowsza współpraca didżejki i producentki VTSS z Teatrem Studio.

VTSS to pseudonim artystyczny Martyny Mai Wieczorek, która szturmem wdarła się do line-upów europejskich (i nie tylko) klubów i festiwali. Jeśli chodzi o polski underground i jego ekspansje zagranicą, to dotarcie do tego poziomu popularności udawało się do tej pory tylko nielicznym, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że przypadek Martyny jest pewnego rodzaju przełomem.

O VTSS pisały najważniejsze magazyny i portale poświęcone muzyce elektronicznej. Wystarczy wspomnieć renomowany Resident Advisor, DJ Mag, MixMag czy światową platformę Electronic Beats. Polka jest chwalona za bezkompromisowy styl i bardzo świeżą selekcję, która składa się głównie z takich gatunków, jak EBM, hardcore czy techno w tempie powyżej 140BPM.

Z kolei Łukasz Twarkowski to autor spektakli teatralnych, performansów, instalacji oraz filmów. Członek interdyscyplinarnego kolektywu Identity Problem Group łączącego sztuki wizualne i performatywne z literaturą, architekturą i soundartem. Jego spektakl Grimm:czarny śnieg był pierwszym w Polsce, w którym wykorzystano technologię VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Na swoim koncie ma również docenione i nagradzane spektakle Akropolis czy Lokis.

Imersyjna instalacja Twarkowskiego, która powstała we współpracy z Jakubem Lechem, będzie miała miejsce na scenie Malarnia i zgodnie z zapowiedziami ma być „symulatorem rave’u”. Swój specjalny set przygotuje na tę okazję właśnie VTSS, o której jest obecnie znacznie głośniej zagranicą niż w Polsce i jest to dobry moment, żeby tę didżejkę i producentkę zaczęło kojarzyć kolejne grono odbiorców kultury.

Symulator został zaprojektowany w taki sposób, aby doświadczenie widza było jak najbardziej osobiste – jeden widz wchodzi do symulatora zbudowanego na scenie i ma go do dyspozycji na wyłączność na ok. 45 minut.

Wyjątkowy projekt Łukasza Twarkowskiego odbędzie się w ramach cyklu Open Studios. Oprócz wizyt w symulatorze pamiętajcie, że 22 czerwca o godzinie 19:30 odbędzie się spotkanie z artystami online, które poprowadzi Krzysztof Kwiatkowski. Tęskniliście za imprezami? No to koniecznie wybierzcie się do Studio!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

Zobacz również
macklemore

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony