Czytasz
Dzieci z Irlandii stworzyły wielki hit. Posłuchajcie „The Spark”!

Dzieci z Irlandii stworzyły wielki hit. Posłuchajcie „The Spark”!

The Spark

„The Spark” to viralowa sensacja stworzona przez grupę dzieci z Irlandii, które nagrały teledysk w zaledwie jeden dzień. Od premiery utwór zdobył prawie dziewięć milionów wyświetleń.

Skromny sukces

The Spark powstało dzięki Rhyme Island (projektowi rapowemu dla młodzieży prowadzonemu w Kabin Studio, organizacji z Knocknaheeny) i Creative Ireland.

W teledysku występuje około 30 dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Jest też grupa dzieciaków mieszkających w ośrodku dla uchodźców w Lisdoonvarna (hrabstwo Clare). Piosenka stała się hymnem Cruinniú na nÓg. Event odbędzie się 15 czerwca, oferując setki darmowych kreatywnych wydarzeń dla dzieci i nastolatków w całej Irlandii. Warto również dodać, że inicjatywa ma za sobą kilka dobrych lat, bo pojawiła się w 2018 roku.

James Blake ostro o branży muzycznej. Czekają, aż staniesz się viralem

The Spark: duże doświadczenie w byciu amatorem

Pomysł na piosenkę narodził się w marcu podczas jednych z cotygodniowych warsztatów w Kabin Studio – powiedział 38-letni dyrektor kreatywny, który używa pseudonimu GMC. – Chcieliśmy stworzyć coś radosnego i postawiliśmy na beat drum’n’bass. Znaleźliśmy rytm i zaczęliśmy tworzyć pomysły na refren i chór. Dzieci opracowały refren i pierwszą zwrotkę podczas obozu wielkanocnego, po czym nauczyciele zabrali materiał do ośrodka dla uchodźców w Lisdoonvarna, gdzie więcej dzieci pomogło go ukończyć – dodał.

Sprawdź też
Beyonce Dolly Parton Cowboy Carter

Następnie obie grupy połączyły siły, aby nakręcić teledysk w Kabin Studio, na szczycie autobusu 202 i w centrum Cork. Seán Downey, nauczyciel używający pseudonimu SwanIGuess, nakręcił i zmontował teledysk. – Działamy szybko. Robimy to cały czas – nowe piosenki co tydzień. Ta po prostu zaszła trochę dalej – zakończył dyrektor, uprzednio zaznaczając, że nie chcą zarabiać na The Spark.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone