Czytasz
Unsound Festival ogłosił kolejnych artystów. Kto zagra w Krakowie?

Unsound Festival ogłosił kolejnych artystów. Kto zagra w Krakowie?

Unsound

Unsound zapowiada się na ucztę dla miłośników muzyki eksperymentalnej i awangardowej. Program rozbudzi wasze zmysły i przeniesie was w nowe rejony muzyczne.

Zapowiedzi z SIAD-em

Zapowiedzieliśmy już wcześniej, że w dniach 1-8 października odbędzie się tegoroczny festiwal Unsound w Krakowie pod hasłem DADA. Właśnie ogłoszono zaś kolejną pulę artystek i artystów, którzy dołączyli do niezwykłego programu. Podczas tworzenia line-upu organizatorzy mieli wsparcie od SIAD, czyli Sztuczno-Inteligentnej Artystycznej Dyrekcji. Nieoczekiwana decyzja o użyciu sztucznej inteligencji daje się nieco we znaki: – Musimy przyznać, że w trakcie trwania współpracy, SIAD staje się coraz bardziej irytująca – często podważa nasze zdanie oraz wytyka brak decyzyjności. Co będzie dalej – zobaczymy.

Wiemy jednak na pewno, że 22 sierpnia zostanie ujawniona trzecia fala artystów. Natomiast gdy pojawi się pełny program festiwalu, trafią do sprzedaży bilety na pojedyncze wydarzenia. Karnety tygodniowe zostały już wyprzedane, ale dostępna jest jeszcze pula karnetów klubowych na nocne imprezy od 5 do 7 października. Te karnety obejmują także występ Tirzah, artystki znanej z osobistego, poruszającego i eksperymentalnego popu, czerpiącego inspirację m.in. z gatunków takich jak grime, UK garage czy r’n’b.

Combo muzyki i sztuki cyfrowej

Na Unsound w Krakowie czekają nas wyjątkowe występy Autechre, Mabe Fratti, Jennifer Walshe, Rrose, Teoniki Rożynek, Heinali, Meuko! Meuko! & NONEYE, Shapednoise, Ziúr, Zaumne, DJ K, Toumba, HiTech, dreamcrusher, Kill Alters, IFS i MA. Karnety klubowe zapewniają dostęp do wydarzeń A/V. Nie przegapcie także europejskiej premiery PANICO NO SUBMUNDO od Nyege Nyege.

Imprezę, którą można odwiedzić bez karnetu, otwiera Blawan, a bilety będą dostępne od 22 sierpnia. Występ japońskiej grupy Marginal Consort odbędzie się 7 października w XIX-wiecznej hali tramwajowej (można już kupować bilety). Część dyskusyjna obejmuje tematykę hasła dada/data z prezentacją Jennifer Walshe i cyklem medytacyjnych podróży od Ignota.

W programie są warsztaty zasilane sztuczną inteligencją, panel dyskusyjny o tworzeniu muzyki z wykorzystaniem praktyk duchowych i AI, projekt Dreamful Computing od Geert Lovinka oraz badania relacji pomiędzy państwem i architekturami danych od Zachary’ego Coopera. To niezwykłe wydarzenia dla miłośników muzyki, ale także dla fanów sztuki cyfrowej!

Bilety na Unsound 2023 znajdziecie tutaj

Unsound 2023 – drugie ogłoszenie

Blawan (UK) – live

DJ K (BR)

dreamcrusher vs. Kill Alters (US)

Dynasonic (PL)

Heinali pres. Kyiv Eternal (UA)

HiTech (US)

IFS MA (JP/PL)

Jennifer Walshe (IR)

Kitty Sarcasm b2b Semprey (PL)

Mabe Fratti feat. I. La Católica, Hubert Zemler & Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble (GT/MX/PL) – premiera

Meuko! Meuko! & NONEYE pres. 無形將軍 Invisible General : e2 (TW) –  premiera 

Rama (EG) / Robert Piotrowicz pres. Afterlife (PL) – premiera

Sprawdź też
Koniec Lizzo

Rosa Pistola (CO/MX)

Rrose plays Prière de toucher A/V (US)

Shapednoise & Sevi Iko Dømochevsky pres. Absurd Matter (IT/ES)

Teoniki Rożynek & Aleksandra Słyż pres. And The Sun Stood Still (PL)

Tirzah (UK)

Toumba (JO) (live premiera)

Zaumne (PL)

Ziúr – EYEROLL with Elvin Brandhi, Iceboy Violet & Sander Houtkruijer (DE/UK/NL)

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone