Czytasz
Tak, to już: znamy pełny skład Up To Date Festival 2023!

Tak, to już: znamy pełny skład Up To Date Festival 2023!

up to date festival

Zmiana miejsca, zmiana daty, zmiana podejścia do programu… Tegoroczna edycja zdecydowanie obfituje w niespodzianki. Organizatorzy legendarnego już Up To Date Festival zapewniali, że w tym roku wrócą do korzeni muzyki elektronicznej. Czy dotrzymają obietnicy?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!

upsammy

Powiedzieć, że skład tegorocznej odsłony spełnia obietnice, to jak nie powiedzieć nic! Skład otwiera Surgeon, który wspólnie z Danielem Beanem wystąpi również jako The Transcendence Orchestra. Po eksperyment upsammy, która zaprezentuje wraz z Jonathanem Castro live audio/video. Po stronie ambientu stoi z kolei Henrii Havaas, który otworzy festiwal. Czekają nas też pełne duchowej energii występy bvduba i Joachima Spietha.

Ale elektronika to przede wszystkim muzyka taneczna. Nie możemy narzekać, patrząc na ten line-up: Błażej Malinowski i RTMTS z nowym projektem Keen Distress, NFNR i Syncøpe, Gosha Savage. Techno-hipnozie z kolei poddawać publiczność będą Launaea oraz Larą Palmer, a także Azu Tiwaline. Nieco ciężej i chłodniej zagra znany z precyzyjnych selekcji Chontane, a mocniejsze, szorstkie oblicze techno i elektro pokażą Antenes i Erika, czołowe DJ-ki z amerykańskiego klubowego podziemia. 

W kontrze do minimalizmu i eleganckich odcieni szarości mamy za to Tekiego Lateksa, wydającego w Hooversound Nova Cheqa czy mad miran, kuratorkę zeszłorocznego Boiler Room Festival w Amsterdamie. Przelot przez przekrój gatunków od ghetto house’u i electro po jungle zaserwują także ALL G i gummi. Szczególnie cieszy duża reprezentacja polskich artystów: wspomniany wcześniej Błażej Malinowski, ALL G, Bambi Uzi, Cranz czy Glassz.

Sprawdź też
Killy Bedoes

Bilety na Up To Date Festival znajdziecie tutaj!

Up To Date 2023, czyli edycja inna niż wszystkie

Up To Date Festival

W przypadku tegorocznej edycji wydarzenia zmiana to słowo klucz. Włodarze festiwalu zrezygnowali z surowych, nieco industrialnych przestrzeni Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Nie wiadomo jednak, jaka jest lokalizacja wydarzenia. Postawiono bowiem na popularną ostatnio formułę secret location. Znając organizatorów, możemy być pewni, że będzie to coś wyjątkowego, łączącego lokalną energię Podlasia i wybuchowość muzyki elektronicznej. Zdecydowano się także na zmianę daty. Koniec z zimnymi, wrześniowymi nocami w Białymstoku. Festiwal odbędzie się bowiem w dniach 23 i 24 czerwca. W ostatnich latach okres ten obfitował w parne, letnie noce. Pozostaje mieć nadzieję, że właśnie takie czekają nas na UTDF 2023!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone