Czytasz
Wspólny utwór Darii Zawiałow i Taco Hemingwaya? Już jesienią!

Wspólny utwór Darii Zawiałow i Taco Hemingwaya? Już jesienią!

utwór Darii Zawiałow i Taco

Daria Zawiałow mocno polubiła się z rapem – wcześniej współpracowała już z Kukonem, Sokołem i Quebo, a na nadchodzącej płycie pojawi się Taco Hemingway. Czyżby szykował się collab roku?

Na pełnych obrotach

Co słychać u Darii Zawiałow? Cóż, od lat niezmiennie dzieje się sporo, bo jej kariera to idealny przykład przeciwieństwa nudy. Po wydaniu w 2021 roku trzeciego krążka studyjnego Wojny i noce scena była dla niej drugim domem, a trasa goniła trasę. Jesienią 2022 roku Daria postanowiła jednak powiedzieć basta i wyruszyła w Polskę na kilka pożegnalnych koncertów, jakimi na dobre zakończyła duży etap na swojej muzycznej drodze. Czekał ją rok przerwy od ciągłych wyjazdów, grania i fanów, więc mogłoby się wydawać, że w końcu nadszedł zasłużony urlop.

I owszem, artystka na jakiś czas zniknęła, ale szybko się okazało, że wcale nie zamierza leniuchować, a wręcz przeciwnie – błyskawicznie zaczęła prace nad nową płytą. W maju tego roku otrzymaliśmy jej pierwszą zapowiedź, a do sieci trafił utwór FIFI HOLLYWOOD, który przeniósł nas na chwilę do stolicy Kalifornii. Miesiąc później streaming zasiliło Złamane serce jest OK, czyli punkowa kontynuacja poprzednika, a następnie zmieniliśmy lekko kierunek podróży i w kawałku Z Tobą na chacie polecieliśmy do Nowego Jorku. Wszystko to pod kierownictwem Bartosza Dziedzica, debiutującego w roli producenta Darii.

Bilety na najlepsze koncerty popowe znajdziecie tutaj

Nadchodzi nowe, czyli utwór Darii Zawiałow i Taco Hemingwaya

Po trzech singlach promocyjnych przyszedł czas na konkret. DZIEWCZYNA POP będzie miała premierę 20 października, ale do preorderu można zapisywać się od 8 września. Niebawem opublikowane zostaną również okładki płyty (tak, dobrze przeczytaliście, będzie ich więcej!). Tracklista to 12 piosenek podzielonych na trzy rozdziały, a wśród nich jeden gość specjalny, o którego nikt nie prosił, ale każdy potrzebował. Jeśli myśleliście, że duet idealny nie istnieje, to poczekajcie do jesieni, bo do akcji wkracza Taco Hemingway w numerze Supra.

DZIEWCZYNA POP – tracklista:

 1. Dziewczyna pop
 2. Złamane serce jest OK
 3. Fifi Hollywood
 4. Ballada o niej
 5. Ballada punk (jak świry)
 6. Z tobą na chacie
 7. Intro on
 8. Dziwna
 9. Supro ft. Taco Hemingway
 10. Bambi sarenka
 11. Ballada znad rzeki
 12. Tom Yum

Powrót na scenę

Skoro baterie naładowane, a nowa płyta jest praktycznie skończona, to nie może oczywiście też zabraknąć występów na żywo. – Wracamy! Wreszcie! 5 miast, 5 hal! Nie ukrywam, jest to dla nas miażdżące. Ja i chłopaki jesteśmy mega zajarani, gotowi do działania i już nie możemy się doczekać!!! Nie mogę zdradzić jeszcze zbyt wielu szczegółów, będę stopniowała napięcie i odkrywała karty wraz ze zbliżającą się premierą nowego albumu, ale będzie ajajajaj! BĄDŹCIE Z NAMI! – mówi Daria i zaprasza na Trasę 92’.

Start koncertów jeszcze w tym roku na warszawskim Torwarze, gdzie 2 grudnia DZIEWCZYNA POP wybrzmi po raz pierwszy. Po nowym roku premierowy materiał dotrze do Gdańska (16.02.2024), Wrocławia (24.02.2024), Krakowa (9.03.2024) i Poznania (30.03.2024), a na koniec znów wróci do stolicy (28.04.2024).

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone